Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Podnoszenie Ciężarów

W dniach 14-15 czerwca 2024 roku w Sali Ćwiczeń Siłowych Domu Studenta FAWF w Białej Podlaskiej odbędzie się Akademicki Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów. Puchar AZS to najważniejsze zawody podnoszenia ciężarów w środowisku sportu akademickiego o zasięgu ogólnopolskim. W zawodach uczestniczy ścisła czołówka polskich zawodniczek i zawodników, posiadających status studenta, reprezentantów czołowych krajowych klubów.

Piłka Ręczna

W dniu 5 czerwca 2024 roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) opublikował listę zawodników powołanych na zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn B U20. Młodzieżowi reprezentanci Polski spotkają się w COS OPO w Szczyrku. Natomiast głównym celem tej akcji szkoleniowej będzie międzynarodowy turniej towarzyski w Vaslui (Rumunia), w którym oprócz gospodarzy i naszej kadry zobaczymy reprezentacje Macedonii Północnej i Serbii.

Po raz kolejny w "biało-czerwonych" barwach zagrają dwaj zawodnicy AKPR AZS AWF Biała Podlaska. Są nimi: rozgrywający Mateusz Grzenkowicz i obrotowy Franciszek Wierzbicki. Ponadto w sztabie szkoleniowym Kadry B U20 zobaczymy Marcina Stefańca (trener asystent) i Marka Kubiszewskiego (trener bramkarzy).

Piłka Ręczna

Piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska zakończyli kolejny, trzeci już sezon w rozgrywkach Ligi Centralnej mężczyzn. W końcowej klasyfikacji „biało-zieloni” zajęli wysokie piąte miejsce, potwierdzając, że od kilku lat, są zespołem ścisłej czołówki bezpośredniego zaplecza Superligi. Sezon 2023/2024 był z pewnością najtrudniejszym z dotychczas rozegranych na tym szczeblu rozgrywek, a wpływ na to miało wiele rozmaitych czynników. Jednak za sprawą ambitnej walki, determinacji i ciężkiej pracy na treningach, nasza drużyna ponownie osiągnęła bardzo dobry wynik końcowy, zwyciężając często nie tylko z rywalami, ale również licznymi przeciwnościami i problemami.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym krótkim podsumowaniem zakończonego sezonu, w którym publikujemy również sporą dawkę statystyk.

Podnoszenie Ciężarów

W dniu dzisiejszym (3 czerwca 2024 roku) Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC) potwierdził oficjalnie, że Weronika Zielińska wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu! Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (International Weightlifting Federation) opublikowała ostateczne listy rankingowe, które zawierają nazwiska zakwalifikowanych sztangistek. Zawodniczka KS AZS-AWF Biała Podlaska przeszła długą drogę kwalifikacyjną. Można by nawet określić, że najdłuższą z możliwych, ale ostatecznie wywalczyła olimpijską kwalifikację i na początku sierpnia zobaczymy Weronikę na pomoście w hali Paris Expo Porte de Versailles, bo właśnie ten obiekt gościć będzie najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników naszego globu.

Lekka Atletyka

W dniu 1 czerwca 2024 roku (sobota) na stadionie lekkoatletycznym AWF przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej, odbędzie się 4. Mityng kwalifikacyjny LOZLA. W zawodach wystąpi również szerokie grono zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska.

Ramowy program zawodów obejmuje następujące konkurencje:

  • kobiety: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 80/100 m ppł., skok w dal, skok wzwyż, trójskok/wieloskok, dysk (1 kg i 0,75 kg), kula (3 kg i 4 kg).
  • mężczyźni: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1000 m, 110 m ppł., skok wzwyż, skok w dal, trójskok/wieloskok, dysk (1 kg, 1,5 kg 1,75 kg 2 kg ), kula (5 kg, 6 kg, 7,26 kg).

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00.

Lekka Atletyka

W dniach 23-26 maja 2024 roku w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy wrócili z tych zawodów z dwoma złotymi medalami. Zgodnie z oczekiwaniami na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Tarkowski. Zawodnik KS AZS-AWF Biała Podlaska bez problemu awansował do finału skoku w dal z wynikiem 7,22m. W finałowej rozgrywce Piotr skoczył 7,52m i mógł odebrać swój kolejny złoty medal.

Drugim medalistą, również złotym, został Jakub Lewoszewski. Awans do finału rzutu dyskiem (2 kg) dał mu wynik 53,72m. Natomiast w finale Jakub poprawił ten rezultat, kończąc rywalizację "okrągłym" wynikiem 55,00m.

Klub
W dniu 27 maja 2024 roku na zaproszenie Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka, Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie - Filia w Białej Podlaskiej odwiedził Minister Sportu i Turystyki Pan Sławomir Nitras.
Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z kierownictwem naszej macierzystej Uczelni, którą reprezentowali: Prorektor ds. Filii AWF prof. dr. hab. Jerzy Sadowski oraz Dziekan WWFiZ dr. hab. prof. AWF Hubert Makaruk. W spotkaniu uczestniczył również Prezes Klubu AZS-AWF  dr. hab. prof. AWF Tomasz Niźnikowski.
Piłka Ręczna

W kolejnym sezonie, w barwach AKPR AZS AWF Biała Podlaska, nie zobaczymy już Bartosza Warmijaka. Rozgrywający po raz drugi żegna się z naszym Klubem. Pierwszym razem dołączył do zespołu w trakcie trwania sezonu 2012/2013. Zadebiutował dokładnie 2 marca 2013 roku meczem z Viretem CMC Zawiercie. Nieprzerwanie występował w AZS-ie, aż do końca sezonu 2017/2018, po czym jego umiejętności zostały dostrzeżone przez decydentów KPR Chrobrego Głogów. To właśnie w tamtejszym klubie Superligi, przez pięć lat zbierał cenne doświadczenie, aby przed zakończonym właśnie sezonem 2023/2024, ponownie zasilić szeregi naszego akademickiego zespołu.

Piłka Ręczna

Przez pięć lat barwy AKPR AZS AWF Biała Podlaska reprezentował Bartłomiej Mazur. Dołączył do bialskiej ekipy w 2019 roku, jako zawodnik rezerw KS Vive Kielce. Oprócz gry w II lidze, wraz ze swoją wcześniejszą drużyną uczestniczył w wielu międzynarodowych turniejach klubowych, mierząc siły z najlepszymi juniorskimi drużynami Europy (m.in. Balaton Cup na Węgrzech, Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach).

Lewoskrzydłowy zadebiutował w "biało-zielonych" barwach 5 października 2019 roku, przeciwko zespołowi ze swojego rodzinnego miasta - AZS UJK Kielce. Co ciekawe ostatni mecz dla bialskiego AZS-u, to również rywalizacja z kielecka drużyną, tym razem był to SMS ZPRP.

Piłka Ręczna

Nie minął nawet rok od momentu, gdy podpis na kontrakcie z AKPR AZS AWF Biała Podlaska, złożył Daniel Makowski, a już musimy żegnać się z naszym bramkarzem. Daniel jest wychowankiem kartuskich klubów Trops i Cartusia, w których od najmłodszych lat trenował piłkę ręczną. Jeszcze w wieku juniorskim trafił do MTS-u Kwidzyn, z którym w 2016 roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, a dwa lata później został również Wicemistrzem Polski Juniorów. Ma za sobą także debiut w PGNiG Superlidze. Miało to miejsce w brawach MMTS-u Kwidzyn w sezonie 2018/2019. Później sportowe drogi zaprowadziły Daniela do Olsztyna, gdzie strzegł bramki ekipy Warmii Energa.

Piłka Ręczna

Po pięciu sezonach gry w "biało-zielonych" barwach, żegna się z naszym Klubem, Kamil Kozycz. Wielokrotny Reprezentant Polski w kadrach juniorskich, m.in. uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów z 2018 roku, wkroczył w akademickie szeregi w 2019 roku. Właśnie wtedy po ukończeniu SMS-u ZPRP w Gdańsku przeniósł się do Białej Podlaskiej. W AZS-ie zadebiutował 21 września 2019 roku w spotkaniu przeciwko rezerwom Orlen Wisły Płock.