Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Piłka Ręczna

Z wielką satysfakcją informujemy, że w dniu 21 lutego 2024 roku Akademicki Klub Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska Sp. z o.o., podpisał porozumienie z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej, w sprawie praktyk zawodowych.

Nasza macierzysta Uczelnia reprezentowana była przez Prorektora ds. Filii AWF prof. dr. hab. Jerzego Sadowskiego, natomiast przedstawicielem AKPR AZS AWF Biała Podlaska był Prezes Zarządu, Mariusz Lichota.

Piłka Ręczna

W sobotę 24 lutego 2024 roku, piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska rozegrają kolejny mecz w ramach Ligi Centralnej. Zawody 20. serii rozgrywek odbędą się w Białej Podlaskiej, a przeciwnikiem naszych szczypiornistów będzie lider ligowej tabeli, Śląsk Wrocław Handball.

Nasi rywale, to główny faworyt i najpoważniejszy kandydat do ostatecznego zwycięstwa w całych rozgrywkach. Śląsk zgromadził dotychczas 51. punktów (w 18. meczach), co oznacza, że od początku sezonu 2023/2024, ekipa z Dolnego Śląska straciła zaledwie trzy „oczka”. Wydarzenie to miało miejsce w Mielcu, gdzie Stal tryumfowała 25:23.

Piłka Ręczna

Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) wydał komunikat, w którym opublikował listę zawodników powołanych do młodzieżowej kadry narodowej mężczyzn (urodzeni w 2004 roku i młodsi) na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się w COS OPO w Wałczu, w terminie 10-16 marca 2024 roku. Cykl szkoleniowy zakończy się miedzypaństwowymi meczami towarzyskimi z młodzieżową reprezentacją Rumunii.

W gronie powołanych szczypiornistów mamy także przedstawicieli AKPR AZS AWF Biała Podlaska. Są nimi obrotowy Franciszek Wierzbicki i rozgrywający Mateusz Grzenkowicz.

Piłka Ręczna

Szczecin był miastem, w którym piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska rozegrali mecz 19. kolejki rozgrywek Ligi Centralnej. Rywalizację z Sandrą Spa Pogonią rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, ale szybką odpowiedzią zaakcentował swoją obecność na boisku najlepszy strzelec AZS-u, Jakub Tarasiuk. Portowcy zrewanżowali się z kolei dwoma trafieniami i objęli prowadzenie 3:1. Wtedy „biało-zieloni” zaaplikowali miejscowym trzy bramki. Dwa skutecznie egzekwowane rzuty karne przez Filipa Lewalskiego, zostały przedzielone zaskakującym rzutem wspomnianego już Jakuba Tarasiuka.

Lekka Atletyka

W dniach 17-18 lutego 2024 roku w Toruniu odbyły się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W konkurencji skoku w dal mężczyzn wystąpił Piotr Tarkowski. Zawodnik KS AZS-AWF Biała Podlaska zajął ostatecznie trzecie miejsce. Nasz lekkoatleta swój jedyny mierzony skok oddał w drugiej próbie. Odległość 7,57 m, przez długi czas była najlepszym wynikiem w tym konkursie. Dopiero w piątej serii Adrian Brzeziński skoczył 7,70 m (w ostatnim skoku jeszcze poprawił ten wynik o sześc centymetrów). Ze swojej ostatniej szansy skorzystał także Andrzej Kuch (7,62 m), który zepchnął zawodnika z Białej Podlaskiej na trzecie miejsce.

Podnoszenie Ciężarów

W niedzielne popołudnie (18 lutego 2024 roku) swój czwarty start na Mistrzostwach Europy miała Weronika Zielińska- Stubińska. Zawodniczka KS AZS-AWF Biała Podlaska pojawiła się na pomoście w Sofii (Bułgaria) w kategorii 81 kg. W stolicy Bułgarii rozpoczęła od spalonego podejścia do sztangi o wadze 103 kg. W drugiej próbie ten ciężar powędrował już w górę. Ostatnie podejście w rwaniu miało miejsce, gdy na sztandze pojawiło się 106 kg, ale tym razem nie udało się dźwignąć tego ciężaru. Pomimo tego wystarczyło to, zdobycia małego złotego medalu.

Piłka Ręczna

Od 11 lutego 2024 roku trener piłkarzy ręcznych AKPR AZS AWF Biała Podlaska – Marcin Stefaniec, przebywa w Nemzeti Kézilabda Akadémia (Narodowa Akademia Piłki Ręcznej), która ma swoją siedzibę w Balatonboglár na Węgrzech. Opiekun „biało-zielonych” znalazł się w gronie siedmiu trenerów, którzy z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), biorą udział w stażu szkoleniowym, w jednej z najbardziej renomowanych akademii piłki ręcznej w Europie.

Piłka Ręczna

Przed piłkarzami ręcznymi AKPR AZS AWF Biała Podlaska najdalszy wyjazd w sezonie. Na mecz 19. kolejki Ligi Centralnej nasza ekipa uda się aż do Szczecina. Aby dotrzeć na zawody z Sandrą Spa Pogonią, trzeba pokonać ponad 600. kilometrów.

Spadkowicz z Superligi zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli. Szczecińska ekipa zdobyła łącznie 28. punktów. Goryczy porażki zaznała w sześciu meczach. Portowcy ulegli kolejno: Stali Gorzów (25:31 - wyjazd), Padwie Zamość (32:36 – dom), Śląskowi Wrocław (24:27 – dom), Siódemce Miedź Huras Legnica (29:35 – wyjazd) i KPR-owi Autoinwest Żukowo (27:35- wyjazd). Ponadto jedynie punkt „urwali” w wyjazdowym meczu przeciwko Jurandowi w Ciechanowie (przegrana w rzutach karnych po remisie 24:24).

Piłka Ręczna

Tuż przed pierwszym gwizdkiem, rozpoczynającym zwycięski, sobotni mecz Ligi Centralnej z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec, miała miejsce krótka uroczystość przekazania wsparcia finansowego ze strony Miasta Biała Podlaska dla Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska. Symboliczny czek na kwotę 300 tysięcy złotych, z rąk Prezydenta Miasta Biała Podlaska - Michała Litwiniuka, odebrali: Prezes Zarządu AKPR - Mariusz Lichota oraz Wiceprezes Zarządu AKPR - Sebastian Paszkowski.

Lekka Atletyka

W dniach 17-18 lutego 2024 roku odbędą się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W toruńskiej Arenie nie zabraknie reprezentantów KS AZS-AWF Biała Podlaska. Na największej krajowej imprezie lekkoatletycznej sezonu halowego, nasz Klub reprezentować będą: Julia Gadomska i Piotr Tarkowski.

Piłka Ręczna

W ramach 18. kolejki rozgrywek Ligi Centralnej piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska podejmowali we własnej hali Zagłębie Handball Team Sosnowiec. Początkowo mecz miał wyrównany przebieg i w 6. minucie mieliśmy remis 3:3. Dwie bramki zdobył Jakub Tarasiuk, a jedną Julian Reszczyński. W kolejnej akcji na prowadzenie ponownie wyszli goście, ale od tego momentu na parkiecie istniał tylko zespół i był nim AZS. Na potwierdzenie tego wystarczy dodać, że Akademicy zdobyli dziesięć bramek z rzędu! Zasługa w tym świetnie zorganizowanego bloku defensywnego i Wiktora Kwiatkowskiego, który na długie minuty zamurował dostęp do bramki gospodarzy.