+(48) 83 342 87 74

W Mielcu lepsza Stal

W drugiej kolejce Ligi Centralnej piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska udali się na wyjazdowy pojedynek z Handball Stalą Mielec. Początek rywalizacji z jednym z faworytów do końcowego tryumfu rozgrywkach, rozpoczął się dość obiecująco. W 5. minucie był co prawda remis 3:3 (bramki dla Akademików zdobyli: Daniel Szendzielorz - dwie i Olaf Wojnecki), ale później lepiej prezentowali się nasi zawodnicy. W efekcie trafień kolejno: Dominika Antoniaka (z rzutu karnego), Mikołaja Rodaka i Łukasza Kandory, to "biało-zieloni" objęli prowadzenie 6:4.

Pomimo wielu udanych interwencji w bramce Łukasza Adamiuka, miejscowi wyrównali stan rywalizacji już w 20. minucie - 6:6. Minimalną zaliczkę nasi szczypiorniści ponownie uzyskali po rzutach Mikołaja Rodaka i Dominika Antoniaka. Później swoje kolejne trafienie zanotował jeszcze Daniel Szendzielorz - rzut na 9:8 na korzyść AZS-u. Jednak była to ostatnia bramka gości przed przerwą. A Stal zdołała pokonać naszego bramkarza jeszcze dwukrotnie i to gospodarze schodzili do szatni z korzystnym wynikiem 10:9.

Po zmianie stron kolejny raz okazało się, że pierwsze minuty drugiej połowy, to trudny okres dla Akademików. Mielecka ekipa szybko powiększała swoją przewagę - 13:9 w 33. minucie, aby umiejętnie trzymać nasz zespół na bezpiecznym dystansie bramkowym. Podobny układ sił trwał do okolicy 44. minuty. Wtedy boiskowa tablica pokazywała rezultat 18:15 dla Stali. Po stronie naszej drużyny akcje ofensywne wykańczali: Szymon Koc - trzy bramki, Mikołaj Rodak, Daniel Szendzielorz i Mateusz Grzenkowicz z rzutu karnego.

Niestety od tego momentu gospodarze "odjechali". Duża liczba prostych, niewymuszonych błędów i strat po naszej stronie sprawiła, że mielecka ekipa na dziesięć minut przed końcem prowadziła już 21:15. Ambitna walka w końcowym fragmencie gry doprowadziła do znacznego poprawienia wyniku, ale z trzech punktów cieszyła się Stal. Skuteczne rzuty oddali: Mikołaj Rodak (trzy), Franciszek Wierzbicki (dwa), Filip Lewalski, Serhii Chepyha i Dominik Antoniak.

Niewątpliwie przy większej koncentracji i dokładności w grze, końcowy wynik mógł być zupełnie inny, a tak... zwycięstwo 25:23 stało się dziełem zespołu z Mielca.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”