Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Weronika pojedzie na Igrzyska!

Podnoszenie Ciężarów

W dniu dzisiejszym (3 czerwca 2024 roku) Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC) potwierdził oficjalnie, że Weronika Zielińska wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu! Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (International Weightlifting Federation) opublikowała ostateczne listy rankingowe, które zawierają nazwiska zakwalifikowanych sztangistek. Zawodniczka KS AZS-AWF Biała Podlaska przeszła długą drogę kwalifikacyjną. Można by nawet określić, że najdłuższą z możliwych, ale ostatecznie wywalczyła olimpijską kwalifikację i na początku sierpnia zobaczymy Weronikę na pomoście w hali Paris Expo Porte de Versailles, bo właśnie ten obiekt gościć będzie najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników naszego globu.

Sztangistka AZS-u stanie do rywalizacji w kategorii 81 kg i będzie jedyną reprezentantką Polski w podnoszeniu ciężarów. Warto podkreślić, że Weronika dołączyła do nielicznego, ale elitarnego grona olimpijczyków z naszego Klubu.

Zawodniczce i trenerom sekcji podnoszenia ciężarów Paulinie Szyszce i Jarosławowi Sacharukowi, gratulujemy ogromnego sukcesu!

 

 

Przedstawiciele KS AZS-AWF Biała Podlaska startujący na Igrzyskach Olimpijskich:
1. Joanna Skowrońska gimnastyka sportowa Sydney (Australia) - 2000
2. Olgierd Stański lekkoatletyka (rzut dyskiem) Sydney (Australia) - 2000
3. Przemysław Czajkowski lekkoatletyka (rzut dyskiem) Londyn (Wielka Brytania) - 2012
4. Roman Kulesza gimnastyka sportowa Londyn (Wielka Brytania) - 2012
5. Weronika Zielińska podnoszenie ciężarów Paryż (Francja) - 2024