azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Dwa złote medale na AMP

Lekka Atletyka

W dniach 23-26 maja 2024 roku w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasi zawodnicy wrócili z tych zawodów z dwoma złotymi medalami. Zgodnie z oczekiwaniami na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Tarkowski. Zawodnik KS AZS-AWF Biała Podlaska bez problemu awansował do finału skoku w dal z wynikiem 7,22m. W finałowej rozgrywce Piotr skoczył 7,52m i mógł odebrać swój kolejny złoty medal.

Drugim medalistą, również złotym, został Jakub Lewoszewski. Awans do finału rzutu dyskiem (2 kg) dał mu wynik 53,72m. Natomiast w finale Jakub poprawił ten rezultat, kończąc rywalizację "okrągłym" wynikiem 55,00m.

O finał skoku wzwyż kobiet otarła się Paulina Karolczuk. Wysokość 1.62m uplasowała nasza zawodniczkę na 15. miejscu. Paulina wystartowała również w rzucie oszczepem (600). W tej konkurencji wynik 27,68m wystarczył do zajęcia 25. miejsca.

W konkurencjach biegowych mieliśmy liczniejsze grono reprezentantów. Na dystansie 100m wystartowała Julia Pawluczuk. Czas 13.41s, zapewnił 43. miejsce wśród wszystkich startujących zawodniczek. Dwukrotnie dłuższy dystans Julia przebiegła w czasie 27.85s (59. rezultat eliminacji). Z kolei na starcie 400m stanęła Julia Gadomska. Rezultat z biegu eliminacyjnego (57.25s) pozwolił na zajęcie 19. miejsca w klasyfikacji końcowej. Pozostając przy biegach, należy wspomnieć także o 30. miejscu Ewy Wiatrzyk, która na dystansie 800m uzyskała czas 2:18.03. Taką samą odległość w czasie 1:52.50 przebiegł Robert Wiatrzyk, który został sklasyfikowany na 5. miejscu wśród mężczyzn.

Ponadto w konkurencji rzutu dyskiem kobiet (1 kg) zobaczyliśmy Gabrielę Niczyporuk, która w swojej najlepszej próbie uzyskała 32,86m, co dało ostatecznie 16. miejsce w eliminacjach. Kolejną z konkurencji, w której mogliśmy śledzić starty naszych zawodników, była Diana Cherednychenko. Odległość 4.49m w konkurencji skoku w dal wystarczyło do zajęcia 56. miejsca.

Medaliści w konkurencji skoku w dal - w środku Piotr Tarkowski

Najlepsi zawodnicy w rzucie dyskiem (2 kg) - ze złotym medalem Jakub Lewoszewski (w środku)