+(48) 83 342 87 74

Porażka na zakończenie sezonu

Meczem z tegorocznymi absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach, zakończyli rozgrywki piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało Akademikom 4. miejsce w końcowej klasyfikacji Ligi Centralnej. Zawody rozpoczęły się od szybkiego prowadzenia gospodarzy 2:0. Wynik otworzył Olaf Wojnecki, a chwilę później bramka padła po rzucie Franciszka Wierzbickiego. SMS zdobył jednak trzy bramki z rzędu, a akcja zakończona przez Dominika Antoniaka dawała remis 3:3. Ten sam zawodnik wyrównał także na 4:4. Następnie do wyrównania potrzebowaliśmy nawet dwóch bramek i nasi szczypiorniści uczynili to po trafieniach Olafa Treli i Filipa Lewalskiego (z rzutu karnego) – 6:6 w 16. minucie.

Kilka minut później mieliśmy już zaliczkę dwóch trafień (9:7), a przyczyniły się do tego dwie bramki Marcina Stefańca i skuteczny rzut Kamila Kozycza. Takie proporcje bramkowe utrzymały się niemal do końca pierwszej połowy. Po stronie „biało-zielonych” bramki zdobywali: Filip Lewalski (trzy, w tym dwie z rzutów karnych), Daniel Szendzielorz, Kamil Kozycz i Franciszek Wierzbicki. Tuż przed upływem czasu pierwszej odsłony meczu trafili jeszcze młodzi zawodnicy z Kielc i do szatni schodziliśmy przy prowadzeniu 15:14.

Tuż po zmianie stron boiska nasz zespół przeprowadził cztery akcje zakończone pomyślnym finałem. Bramki zdobywali: Bartłomiej Mazur (dwie), Kamil Kozycz i Marcin Stefaniec, ale wystarczyło to jedynie do kolejnego remisu (19:19 – 37. minuta). W następnym fragmencie spotkania oglądaliśmy wyrównaną walkę (bramki dla miejscowych padały po rzutach: Dominika Antoniaka, Filipa Lewalskiego z rzutu karnego, Franciszka Wierzbickiego i Olafa Wojneckiego), ale w okolicach 44. minuty goście odskoczyli na trzy bramki (23:26).

Akademicy usilnie dążyli do zredukowania tej straty. Udało się to na cztery minuty przed końcem zawodów (30:30), a przyczyniły się do tego udane akcje, których efektem były bramki w wykonaniu: Bartłomieja Mazura (dwie), Olafa Wojneckiego (dwie), Franciszka Wierzbickiego, Daniela Szendzielorza i Marcina Stefańca.

Po kolejnej bramce naszego grającego trenera, końcowy wynik nadal pozostawał sprawą otwartą (31:31). Warto dodać, że trafienie Marcina Stefańca z 58. minuty, było jego 995. bramką (!) w barwach bialskiego AZS-u, a tym samym „na wyciągnięcie ręki” zbliżył się, do nieosiągalnej jak dotychczas dla żadnego zawodnika naszego Klubu, magicznej liczby tysiąca bramek.

Ostatnie akcje meczu przebiegły pomyślnie dla piłkarzy ręcznych SMS-u, przez co to oni mogli cieszyć się z trzech punktów na zakończenie sezonu. Porażka oznaczała, że w tabeli końcowej Ligi Centralnej uplasowaliśmy się na 5. miejscu.

Sobotni mecz był także ostatnim występem w koszulce z gryfem na piersi dla kilku zawodników. Po raz ostatni dla „biało-zielonych” zagrali: Kacper Baranowski, Kamil Kozycz, Daniel Makowski i Bartłomiej Mazur. Ponadto z zespołem żegnał się również Bartosz Warmijak.

Relacja fotograficzna na naszym profilu FB.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”