Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Zakończenie sezonu z SMS-em

Piłka Ręczna

Już w najbliższą sobotę piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska zakończą sezon 2023/2024. Będzie to trzeci sezon z rzędu w Lidze Centralnej, który sfinalizujemy w czołówce rozgrywek (minimum 5. miejsce). Mecz rozpocznie się nietypowo, bo o godzinie 15:00. Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić wszystkich sympatyków piłki ręcznej do Hali ACEPiR przy ulicy Marusarza 8, aby podziękować naszym zawodnikom za kolejną, pełną sportowych emocji, edycję Ligi Centralnej.

Rywalem Akademików, będzie zespół tegorocznych maturzystów, absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach. Drużyna funkcjonująca pod egidą krajowego związku piłki ręcznej zajmuje aktualnie 7. miejsce w tabeli i niewątpliwie jest to sukces młodych szczypiornistów SMS-u.

Kielecki zespół zgromadził dotychczas 42. punkty, na które wpływ miało 13. zwycięstw i trzy porażki zakończone po konkursach rzutów karnych. Jedenaście spotkań kończyło się ich porażką.

I chociaż historia spotkań obu zespołów jest dosyć bogata, to na szczeblu Ligi Centralnej zmierzyliśmy się z SMS-em ZPRP I Kielce tylko raz i nie jest to bynajmniej radosne wspomnienie. W styczniu br. przegraliśmy na wyjeździe 22:24, a najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył wtedy Mateusz Grzenkowicz (7), który w swojej karierze juniorskiej występował w barwach kieleckiej ekipy. Nasz rozgrywający nie jest jedynym obecnym zawodnikiem AZS-u, który reprezentował zespół SMS-u z Kielc. W tym gronie mamy jeszcze Dominika Antoniaka oraz Franciszka Wierzbickiego, który dokładnie rok temu ukończył szkołę ZPRP.

Wśród wyróżniających się strzelców SMS-u należy bez wątpienia wymienić: Marcina Peplińskiego (171. bramek) i Piotra Mielczarskiego (142). Wydatnie wspierają ich: Jacek Fajfer (100) i Kacper Aksamit (95).

Sobotni mecz będzie zatem doskonałą okazją nie tylko do zrewanżowania się rywalom, za porażkę z początku roku, ale również szansą na zakończenie sezonu kolejnym zwycięstwem.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia naszego zespołu głośnym dopingiem. Wspólnie przeżyjmy kolejne niezapomniane sportowe emocje. Kolejnej takiej szansy w sezonie 2023/2024 już nie będzie! Wstęp na trybuny hali przy ulicy Marusarza jest bezpłatny.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”