Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Odjechali Stali

Piłka Ręczna
fot. Bogusław Sacharczuk

Ostatni wyjazdowy mecz sezonu 2023/2024, szczypiorniści AKPR AZS AWF Biała Podlaska rozegrali w odległym Gorzowie Wielkopolskim. Historia zawodów pomiędzy Stalą, a AZS-em na szczeblu Ligi Centralnej, jednoznacznie dowodziła, że gdy stają naprzeciwko siebie obie ekipy, to mecze kończą się remisem lub jednobramkową wygraną jednej z drużyn.

Początek sobotniej rywalizacji zapowiadał podobny scenariusz. Po 12. minutach było remisowo. Wynik otworzył Filip Lewalski celnym rzutem z linii siódmego metra. Następnie bramki zdobywali Kamil Kozycz, Olaf Trela i ponownie nasz skrzydłowy z numerem 88 na koszulce. Akcję na 5:5 wykończył mocnym rzutem, Dominik Antoniak. Kilka minut później nasz rozgrywający, w ocenie sędziów, zagrał na tyle niebezpiecznie w obronie, że otrzymał karę dyskwalifikacji i Akademikom ubył kolejny zawodnik, w i tak wąskim składzie.

Kolejny okres gry to lepsza postawa gospodarzy. Stal uzyskała trzy bramki przewagi. W 18. minucie mieliśmy zatem wynik 10:7 na korzyść miejscowych, a w tym czasie tylko Olaf Wojnecki i Kamil Kozycz, mogli cieszyć się z poprawienia wyniku „biało-zielonych”. Od tego momentu, aż do końca pierwszej połowy na parkiecie niepodzielnie rządził AZS. Dobra gra w obronie szybko zaowocowała zmianą rezultatu. Do tego swój bramkarski kunszt co chwila prezentował Wiktor Kwiatkowski. Siedem bramek z rzędu(!), przy zerowych stratach zapewniło Akademikom w miarę komfortowe zakończenie pierwszej połowy, z prowadzeniem 14:10. Jeszcze przed zmianą stron boiska egzekutorami byli: Kamil Kozycz i Marcin Stefaniec (po dwie bramki), Daniel Szendzielorz oraz Filip Lewalski i Mateusz Grzenkowicz (obaj trafiali z rzutów karnych).

W drugiej odsłonie meczu koncert gry „biało-zielonych” trwał nadal. Na początku 41. minuty nasz zespół miał nawet 10. bramek zaliczki (23:13). Ciężka praca w defensywie sprawiła, że Stal zdołała co prawda zdobyć trzy bramki, ale wobec akcji bialskiego zespołu kończonych skutecznymi rzutami przez: Kamila Kozycza (3), Marcina Stefańca (2), Mateusza Grzenkowicza (rzut karny), Bartłomieja Mazura, Olafa Wojneckiego i Franciszka Wierzbickiego, był to dosyć skromny dorobek.

Gorzowianie próbowali nawiązać walkę z bialskim AZS-em. Do 52. minuty gospodarzom udało się nawet odrobić połowę strat (26:21 dla bialskiej drużyny). Na więcej nie pozwoliły rzuty Olafa Wojneckiego, Marcina Stefańca i Bartłomieja Mazura (nasz skrzydłowy zdobył swoją 200. bramkę w barwach Klubu z Białej Podlaskiej).

W samej końcówce meczu nasi szczypiorniści kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Robili to na tyle skutecznie, że już na kilka minut przed końcem tej rywalizacji było wiadomo, że w tym meczu nie zobaczymy końcowego wyniku w okolicy remisu. Bramki dla gości padały po rzutach kolejno: Bartłomieja Mazura, Franciszka Wierzbickiego, Mateusza Grzenkowicza (rzut karny), Olafa Wojneckiego, Kacpra Baranowskiego, ponownie Mateusza Grzenkowicza, Marcina Stefańca i Olafa Treli. W ostatecznym rozrachunku AZS przekonująco pokonał Stal 34:27 i tym pozytywnym akcentem zakończył spotkania wyjazdowe w obecnym sezonie.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”