+(48) 83 342 87 74

Wysoka wygrana w Wielką Sobotę

Piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska w 24. kolejce rozgrywek Ligi Centralnej, podejmowali MKS Wieluń. Gospodarze po raz kolejny przystąpili do rywalizacji w mocno okrojonym składzie. Mecz rozpoczął się od prowadzenia AZS-u 2:0. Oba trafienia były dziełem Matusza Grzenkowicza. Kilka chwil później na pierwszą bramkę gości odpowiedział Kamil Kozycz i po czterech minutach gry prowadziliśmy 3:1. Wtedy MKS trafił trzy razy z rzędu i przejął prowadzenie w tej rywalizacji (4:3). Jak się później okazało był to jedyny moment, gdy ekipa z Wielunia miała lepszy bilans bramkowy.

Od 8. minuty parkiet należał już wyłącznie do "biało-zielonych". Składnie przeprowadzane akcje ofensywne i dobra obrona, poparta wieloma skutecznymi interwencjami w bramce Wiktora Kwiatkowskiego, szybko przyniosły efekt. Trzy bramki Dominika Antoniaka (z konieczności występował głównie na skrzydle), dwa trafienia Mateusza Grzenkowicza i tyle samo Marcina Stefańca oraz skuteczny rzut z koła Franciszka Wierzbickiego, dały gospodarzom stan 11:5.

Do końca pierwszej połowy nasi szczypiorniści jeszcze bardziej zwiększyli dystans bramkowy nad MKS-em. Akcje Akademików kończyły się bramkami w wykonaniu: Marcina Stefańca (trzy), Dominika Antoniaka (dwie), Kamila Kozycza i Franciszka Wierzbickiego, przez co na przerwę schodziliśmy przy stanie 18:10.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. AZS systematycznie budował swoją przewagę. Szczelna obrona gospodarzy sprawiała rywalom dużo trudności, a gdy MKS zdołał się już przez nią przedrzeć, to po swojej stronie mieliśmy jeszcze Łukasza Adamiuka, który regularnie odbijał piłki zmierzające do naszej bramki. Do 50. minuty zawodów nasi zawodnicy zbudowali... 15-bramkową zaliczkę (30:15). W tym czasie trzy razy do bramki rywali trafił Łukasz Kandora, który tego dnia świętował swoje urodziny. Ponadto na listę strzelców mogliśmy dopisać: Kamila Kozycza (trzy bramki), Dominika Antoniaka (dwa trafienia), Bartłomieja Mazura, Mateusza Grzenkowicza (z rzutu karnego), Franciszka Wierzbickiego i Marcina Stefańca.

Końcowe fragmenty meczu nie były w stanie już nic zmienić. Niewiadomą pozostawały tylko rozmiary zwycięstwa Akademików. Przed zakończeniem meczu swoje bramki zdobyli jeszcze Jakub Tarasiuk i Kacper Baranowski, a rzut karny wykorzystał także Mateusz Grzenkowicz. Dwie kolejne bramki padły z ręki, najskuteczniejszego tego dnia, Dominika Antoniaka, a oba te trafienia przedzielił jeszcze skuteczny rzut naszego grającego trenera Marcina Stefańca. W ostatecznym rozrachunku nasz zespół pokonał gości 36:22.

Relacja fotograficzna na naszym profilu FB.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”