+(48) 83 342 87 74

Siatkarze z brązem AMWL

Piłka Siatkowa Mężczyzn

Siatkarze AWF Biała Podlaska zakończyli rozgrywki w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego (AMWL) w sezonie 2023/2024, z brązowym medalem. Po zajęciu, w fazie zasadniczej, drugiego miejsca w grupie B, zawodnicy bialskiego AWF-u przystąpili do półfinałowego meczu z LAW Dęblin. Po zwycięstwie 2:0, do finału awansowali "Lotnicy". Naszym siatkarzom pozostał mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Walka o podium AMWL rozpoczęła się od przegranego na przewagi, pierwszego seta. W drugim górą był już bialski zespół. Podobna sytuacja miała miejsce w trzecim, decydującym secie, dzięki czemu ekipa AWF-u Biała Podlaska wygrała ten mecz 2:1 i sięgnęła po brązowy medal AMWL.

Osiągnięty wynik pozwolił naszym siatkarzom na uzyskanie prawa udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

Zespół AWF Biała Podlaska w fazie pucharowej reprezentowali: Szymon Gonera, Hubert Jadwiżyc, Damian Jurkowski, Adrian Kulawiec, Michał Lechowski, Adrian Nowacki, Marcin Opieka, Łukasz Przeździak, Bartłomiej Pyc (grający trener), Krystian Suryś (grający asystent trenera), Jakub Szczepanik, Kuba Szulc.

Komplet wyników naszego zespołu dostępny jest w zakładce: Piłka Siatkowa -> Siatkówka Mężczyzn -> Rozgrywki akademickie.