Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Z liderem na bialskim parkiecie

Piłka Ręczna

W sobotę 24 lutego 2024 roku, piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska rozegrają kolejny mecz w ramach Ligi Centralnej. Zawody 20. serii rozgrywek odbędą się w Białej Podlaskiej, a przeciwnikiem naszych szczypiornistów będzie lider ligowej tabeli, Śląsk Wrocław Handball.

Nasi rywale, to główny faworyt i najpoważniejszy kandydat do ostatecznego zwycięstwa w całych rozgrywkach. Śląsk zgromadził dotychczas 51. punktów (w 18. meczach), co oznacza, że od początku sezonu 2023/2024, ekipa z Dolnego Śląska straciła zaledwie trzy „oczka”. Wydarzenie to miało miejsce w Mielcu, gdzie Stal tryumfowała 25:23.

W chwili obecnej trudno sobie wyobrazić, aby Śląsk nie zakończył rozgrywek na pierwszym miejscu z prawem sportowego awansu do Orlen Superligi. Wrocławski zespół ma do rozegrania jeszcze dziesięć spotkań i przewagę 16. punktów, nad drugą w tabeli Padwą Zamość. I chociaż to nasi rywale wyrastają na faworyta zbliżającego się meczu, to bialscy Akademicy z pewnością nie będą ułatwiać im drogi do zwycięstwa w najbliższym meczu i całych rozgrywkach.

Sportowe ścieżki naszego Klubu, z wrocławskim zespołem, po raz pierwszy zetknęły się w sezonie 1998/1999. Wtedy to na otwarcie rozgrywek, swój historyczny, pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zagraliśmy w Białej Podlaskiej, właśnie z ówczesnym Zepter Cussons Wrocław. 5 września 1998 roku ulegliśmy 15-krotnemu Mistrzowi Polski 20:22. Ale dzień później (system rozgrywek przewidywał dwa spotkania rozgrywane dzień po dniu) sprawiliśmy pierwszą i nie ostatnią tamtego sezonu sensację. Akademicy pokonali faworyzowanego rywala 26:23!

Wracając jednak do mniej odległej historii, to na szczeblu Ligi Centralnej graliśmy ze Śląskiem 5. razy. W pierwszym sezonie tych rozgrywek (2021/2022) dwukrotnie ograliśmy „Wojskowych” – 36:28 (wyjazd) i 35:24 (dom). Ubiegły sezon, to wyjazdowe zwycięstwo AZS-u 33:31 i domowa porażka 25:27. Natomiast w pierwszej rundzie obecnej edycji rozgrywek zaplecza Superligi ulegliśmy Śląskowi 30:26.

Najskuteczniejszym szczypiornistą w szeregach wrocławskiej ekipy jest Konrad Cegłowski. Obrotowy Śląska zdobył dotychczas 119. bramek i jest trzecim strzelcem w całych rozgrywkach ligowych. 68. trafień ma doświadczony rozgrywający Hubert Kornecki. A pierwszą trójkę najczęściej trafiających do bramki rywali, dopełnia Kacper Majewski (60. bramek).

Zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia naszego zespołu głośnym dopingiem. Wstęp na trybuny hali przy ulicy Marusarza jest bezpłatny. Liczymy na Waszą obecność!

 

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”