Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Po punkty do Wielkopolski

Piłka Ręczna

Piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska, kolejny mecz Ligi Centralnej rozegrają w Wągrowcu. W ramach 11. kolejki zmierzą się z MKS-em Nielbą.

Ekipa z województwa wielkopolskiego plasuje się obecnie na 12. miejscu. Taką lokatę zapewniają punkty zdobyte za wygrane spotkania z Olimpią Medex Piekary Śląskie i MKS-em Wieluń (oba domowe mecze zakończyły się wynikiem 29:24) oraz za wygraną po rzutach karnych z Anilaną Łódź (w regulaminowym czasie gry padł rezultat 28:28). Jak łatwo policzyć złożyło się to łącznie na 8. punktów. Warto jednak podkreślić, że aż sześć, z siedmiu pozostałych spotkań MKS zakończył nieznaczną porażką (po dwa mecze przegrali jedną, dwoma i trzema bramkami). W poprzedniej kolejce ekipa z Wągrowca musiała uznać wyższość młodych szczypiornistów z SMS-u ZPRP I Kielce (30:33).

Poprzednie spotkania obu zespołów na szczeblu Ligi Centralnej kończyły się wyłącznie tryumfami naszego zespołu. W sezonie 2021/2022 Akademicy wysoko wygrali w domowym meczu 39:27 i wyjazdowym 24:20. Natomiast w minionej edycji rozgrywek zaplecza Superligi, także padały wyniki korzystne dla AZS-u: 37:24 w Białej Podlaskiej i 27:19 w Wągrowcu.

Największym zagrożeniem dla obrony i bramkarzy rywali Nielby jest Paweł Gregor. Ten rozgrywający jest od kilku sezonów czołowym strzelcem rozgrywek. Aktualnie zajmuje 3. miejsce w tej klasyfikacji z liczbą 72. zdobytych bramek.

Aby podtrzymać zwycięską serię, nasi szczypiorniści z pewnością będą musieli pokazać pełnię swoich umiejętności i determinacji. Bez wątpienia przyda się także wsparcie ze strony kibiców. Dlatego zachęcamy do kibicowania Akademikom. Transmisja z meczu dostępna będzie na platformie TVCOM.pl

 

11. kolejka - sezon 2023/2024

  MKS Nielba Wągrowiec - AKPR AZS AWF Biała Podlaska

data: 2 grudnia 2023 r. (sobota)

godzina: 17:00

miejsce: Hala OSiR w Wągrowcu

 

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”