+(48) 83 342 87 74

Plan zrealizowany... Jurand pokonany

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska. W meczu 6. kolejki Ligi Centralnej pokonali we własnej hali CKS Juranda Ciechanów. Już pierwsze minuty pokazały, że nasi zawodnicy przystąpili do tych zawodów mocno skoncentrowani. Wynik otworzył Wiktor Wójcik, a w jego ślady chwilę później poszli: Kamil Kozycz, Bartosz Warmijak i Julian Reszczyński. Po trafieniu naszego skrzydłowego było 4:1 dla gospodarzy. Jurand szybko udowodnił, że druga pozycja w tabeli nie była dziełem przypadku. Przyjezdni systematycznie odrabiali straty, aby w 8. minucie objąć prowadzenie 6:5. Nasz bilans bramkowy poprawił wtedy jedynie Jakub Tarasiuk.

Na szczęście był to jedyny i krótki moment, gdy Akademicy musieli gonić wynik. Drugie trafienia w meczu Bartosza Warmijaka i Jakuba Tarasiuka, a także bramki Bartłomieja Mazura, Kacpra Baranowskiego i dwa skuteczne rzuty z rzędu Dominika Antoniaka, znacznie poprawiły rezultat, który z perspektywy AZS-u, w 15. minucie brzmiał 11:7. Szczelna obrona i pokaz bramkarskich umiejętności ze strony Daniela Makowskiego sprawiły, że do szatni schodziliśmy z pokaźną zaliczką (18:10). Końcowy fragment pierwszej części gry należał do "biało-zielonych", w szeregach których nie do zatrzymania był Olaf Wojnecki (trzy efektowne bramki). Wtórował mu Wiktor Wójcik (dwa trafienia), a piłka do siatki bramki rywali wpadała również dzięki rzutom Jakuba Tarasiuka i Juliana Reszczyńskiego.

Po wznowieniu gry, przez długi fragment meczu gra toczyła się bramka za bramkę. Ale w okolicy 42. minuty, Akademicy mogli poszczycić się, aż dziesięcioma trafieniami więcej, niż ekipa Juranda (26:16). Goście mieli duże problemy z zatrzymaniem ofensywnych poczynań bialskich szczypiornistów. Po dwa trafienia solidarnie zaliczyli: Wiktor Wójcik, Bartłomiej Mazur i Julian Reszczyński, a dołożyli się do tego także: Łukasz Kandora i Jakub Tarasiuk - obaj po jednej bramce.

Mimo usilnych starań ciechanowski zespół nie był w stanie zagrozić Akademikom. Umiejętności i sił wystarczyło gościom jedynie na zmniejszenie tego dystansu bramkowego o połowę (29:24). Mniej efektywny okres gry w ataku dał kibicom AZS-u tylko trzy powody do radości po zdobytych bramkach. Działo się tak po kolejnym rzucie, najskuteczniejszego w tym meczu, Wiktora Wójcika oraz bramce z koła Franciszka Wierzbickiego i potężnym rzucie z drugiej linii Kamila Kozycza.

W końcowej części meczu nic już nie zmieniło jego biegu. Nasi zawodnicy pewnie podążali po kolejne zwycięstwo. W dużej mierze zadbał o to Łukasz Adamiuk, który odbił wiele piłek zmierzających do naszej bramki. Swój wkład w taki rezultat mieli również autorzy kolejnych skutecznych rzutów: Julian Reszczyński, Jakub Tarasiuk, Franciszek Wierzbicki i Dominik Antoniak.

W ostatecznym rozrachunku AZS pewnie wygrał z Jurandem 33:25 i z wielką radością mogliśmy dopisać kolejne trzy punkty do swojego konta.

Relacja fotograficzna na naszym profilu FB.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”