+(48) 83 342 87 74

Półmetek przygotowań

Piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska są dokładnie w połowie okresu przygotowawczego do sezonu 2023/2024. Po ubiegłotygodniowym turnieju w Legionowie, i kolejnym ciężkim tygodniu pracy nad formą, przyszedł czas na mecze kontrolne w naszej hali.

Towarzyskie zawody miały charakter turniejowy, a spotkania rozgrywane były w pełnym wymiarze czasowym - 2x30 minut. W Białej Podlaskiej gościliśmy ekipy: CKS Jurand Ciechanów (beniaminek Ligi Centralnej), Enea Orlęta Zwoleń (I liga grupa C) i Luxiona AZS UMCS Lublin (I liga grupa D).

W utworzonych parach półfinałowych zagrali: AZS AWF Biała Podlaska z Jurandem Ciechanów oraz Enea Orlęta Zwoleń z AZS-em UMCS-em Lublin.

Spotkanie Akademików z ciechanowskim zespołem zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 30:21, a drugi z pojedynków okazał się zwycięski dla Orląt i to właśnie z tym zespołem AZS zagrał w finale turnieju. W nim przez długi czas prowadzili goście, ale ostatecznie bialski zespół wygrał 21:18. W składzie "biało-zielonych" zobaczyliśmy niemal wszystkich zawodników. Zabrakło jedynie Bartosza Ziółkowskiego, który zmaga się z poważną kontuzją.

W następnym tygodniu przygotowań tempo treningowe wcale nie będzie wolniejsze. Zajęcia w hali, na stadionie lekkoatletycznym, na siłowni i basenie... Podsumowaniem kolejnego etapu ciężkich treningów będzie Turniej w Pabianicach, a "po drodze" zagramy jeszcze kontrolnie w Kielcach z SMS-em.

Relacje fotograficzne z przygotowań do sezonu znajdziecie na Oficjalnym profilu klubu piłki ręcznej AZS AWF Biała Podlaska.