+(48) 83 342 87 74

Kolejny zawodnik zasilił szeregi Akademików

Z początkiem sierpnia, przygotowania do nowego sezonu Ligi Centralnej, rozpoczęli piłkarze ręczni AKPR AZS AWF Biała Podlaska. W kadrze zespołu zobaczymy kilku nowych zawodników, a jednym z nich będzie Olaf Trela.

Rozgrywający pochodzi z Kielc. Jest tegorocznym maturzystą i absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego, w tym mieście. Od najmłodszych lat sport zajmuje ważne miejsce w jego życiu. W wieku zaledwie pięciu lat rozpoczął treningi judo. Grał też w koszykówkę, ale to piłka ręczna stała się prawdziwą pasją naszego nowego zawodnika.

Wszystkie szczeble szkolenia na poziomie juniorskim, przechodził w KS VIVE Kielce. To z tą drużyną w 2022 roku zdobył Wicemistrzostwo Polski w kategorii Juniorów Młodszych. W bieżącym roku, na szyi Olafa zawisł kolejny medal. Tym razem był to brąz, za III. miejsce w kategorii Juniorów. Grę w juniorskich zespołach, łączył z występami w rezerwach drużyny Mistrza Polski. W minionym sezonie wybiegł na parkiet w 18. meczach II ligi (grupa 4). Zdobył w nich 74. bramki.

18-latek swoją edukację będzie kontynuował na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, a karierę zawodniczą w bialskim w AZS-ie.

Jako ciekawostkę należy dodać, że w czerwcu br. Olaf został jednym z laureatów nagrody „Nadzieje Kielc 2023”. Ten tytuł jest przyznawany uczniom i absolwentom kieleckich szkół ponadpodstawowych, za ich wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sportu czy działalności społecznej.

Witamy w Klubie i życzymy samych udanych występów w „biało-zielonych” barwach!