+(48) 83 342 87 74

Okazałe zwycięstwo na koniec udanego sezonu

Miniona sobota była dniem pożegnań. Po zakończeniu meczu 26. kolejki Ligi Centralnej pożegnaliśmy się z sezonem 2022/2023 oraz czterema zawodnikami AZS AWF Biała Podlaska (o tym wydarzeniu napiszemy w oddzielnej informacji). W ostatnim meczu podejmowaliśmy MKS Wieluń. Był to mecz o jednostronnym przebiegu, gdyż ani przez moment nie było wątpliwości, że to gospodarze są lepszym zespołem.

Zaczęło się od prowadzenia 2:1. Ale w 10. minucie Akademicy legitymowali się już wynikiem 6:1. W kolejnym fragmencie gry ekipa z Wielunia nieznacznie odrobiła straty, ale nadal to gospodarze mogli spokojnie rozgrywać kolejne akcje. Ich wykańczaniem zajęli się głównie Norbert Maksymczuk i Patryk Niedzielenko, którzy zostali najskuteczniejszymi strzelcami tego spotkania. Do przerwy było 16:10 i raczej nikt nie wyobrażał sobie, aby po zmianie stron miało się coś zmienić w tej kwestii.

Kontynuacja dobrej gry obronnej AZS-u, miała miejsce po przerwie. MKS miał spore problemy z przedarciem się przez szczelną strefę defensywną "biało-zielonych", a po przechwytach i kontrach (w tych szczególnie aktywny był Bartłomiej Mazur) przewaga Akademików urosła nawet do dziesięciu bramek (25:15). Do końca spotkania zespół z Wielunia zdołał tylko minimalnie skorygować ten wynik, który po końcowym gwizdku brzmiał 34:25.

W ten sposób bialski zespół zakończył sezon okazałym zwycięstwem i po raz drugi, trzecim miejscem w klasyfikacji końcowej rozgrywek Ligi Centralnej. Jak wspomnieliśmy na wstępie był to ostatni mecz w barwach AZS-u dla: Leona Łazarczyka, Norberta Maksymczuka, Patryka Niedzielenko i Emila Wiejaka. Jeden ze swoich ostatnich występów na parkiecie zanotował także trener Marcin Stefaniec, który od przyszłego sezonie chce skupić się wyłącznie na pracy szkoleniowej.

„Partnerem zespołu piłkarzy ręcznych Akademickiego Klubu Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska jest Województwo Lubelskie”

„Oficjalnym Partnerem Technicznym Ligi Centralnej jest Hummel”