Oficjalna strona,
KS AZS-AWF

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Weronika siódma na Mistrzostwach Europy

Podnoszenie ciężarów
fot. www.pzpc.pl

W dniach 15-23 kwietnia 2023 roku w Erywaniu, odbyły się Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W gronie startujących zawodniczek znalazła się reprezentantka KS AZS-AWF Biała Podlaska, Weronika Zielińska-Stubińska. Nasza sztangistka od grudnia ubiegłego roku zmagała się z poważną kontuzją stawu skokowego, ale pomimo tych długotrwałych trudności zdrowotnych zdołała stanąć na pomoście w stolicy Armenii.

Nasza zawodniczka swój start miała 21 kwietnia, w kategorii do 81 kg. Pomimo braku możliwości budowania formy w dłuższym okresie przygotowawczym (Weronika jeszcze w marcu miała zabieg usunięcia śrub z okolic stawu skokowego), reprezentantka AZS-u osiągnęła bardzo dobre wyniki. Ostateczny wynik w dwuboju 219 kg, był o 10 kg niższy, od rekordu życiowego. Pozwoliło to na zajęcie 7. miejsca w klasyfikacji końcowej tej kategorii wagowej. Zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów naszego Klubu uzyskała 98 kg w rwaniu i 121 kg w podrzucie.

Najlepszy wynik wywalczyła reprezentantka Ukrainy, Iryna Dekha (258 kg w dwuboju). Drugie miejsce przypadło dla Turczynki, Dilary Narin (235 kg), a trzecia była Elena Erighina z Modławii (234 kg).

Zawodniczce AZS-u oraz klubowym trenerom, Paulinie Szyszce i Jarosławowi Sacharukowi, gratulujemy osiągniętego wyniku!