+(48) 83 342 87 74

Zagrają o podium w AMWL

Piłka Siatkowa Mężczyzn

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2022/2023, wkroczyły w fazę pucharową. Po zakończeniu rywalizacji grupowej (grupa A) z kompletem zwycięstw, zawodnicy reprezentujący AWF Biała Podlaska, przystąpili do meczu półfinałowego z LAW Dęblin (2. miejsce w grupie B). Po wyrównanym spotkaniu siatkarze naszej Uczelni ulegli rywalom 0:2 (1. set - 21:25, 2 set - 23:25). Przebieg rywalizacji w poszczególnych partiach gry, pokazuje, że przy odrobinie sportowego szczęścia ostateczny wynik, mógł być inny.

Teraz przez naszymi siatkarzami mecz o 3. miejsce w AMWL. Aby zająć miejsce na podium będą musieli pokonać grupowego rywala, UM Lublin.

W półfinałowym meczu AWF Biała Podlaska wystąpił w składzie: H. Jankuniec, B. Pyc, L. Bieliński, M. Lechowski, D. Jurkowski, B. Leppert, K. Klepacz, M. Szkop, A. Kulawiec, J. Szczepanik, K. Dembowski, S. Gonera.

Aktualne wyniki Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej mężczyzn, dostępne są na stronie internetowej naszego Klubu w zakładce Piłka Siatkowa.