Przed nami druga edycja Ligi Centralnej. System rozgrywek przewiduje tradycyjny układ rozgrywania spotkań. 14 drużyn w jednej grupie. Każdy z każdym zagra dwukrotnie. Raz u siebie i raz na wyjeździe. I właśnie spotkania wyjazdowe sprawiają, że podczas sezonu 2022/2023 piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska "odwiedzą" sporą część naszego kraju.
Nasi zawodnicy przemierzą łącznie (dojazd i powrót) ponad 10 tys. kilometrów. A jak na tym tle wyglądają inne zespoły? Otóż przy łącznym dystansie dzielącym miasta, w których siedziby mają Klubu z Ligi Centralnej, kluczowe jest... położenie na mapie Polski. Tym sposobem najmniej czasu w autokarze spędzą szczypiorniści łódzkiej Anilany, MKS-u Wieluń i KPR-u Legionowo. Z kolei dalekie podróże najbardziej "znudzą się" piłkarzom ręcznym Stali Gorzów. Co ciekawe gorzowianie przejadą blisko 6 tys. kilometrów więcej, niż ekipa z Łodzi!
Najdłuższe wyjazdy czekają zespoły z: Gorzowa, Przemyśla i Żukowa. W minutach można będzie policzyć czas podróży z Piekar Śląskich do Sosnowca i na odwrót. Tylko nieco dłużej zagrzeją miejsce w autokarze zawodnicy z Wielunia i Łodzi. Miejscowości te dzieli niewiele ponad 100 km.
Najdłuższą wyprawą dla Akademików będzie ta, której celem będzie właśnie Gorzów Wielkopolski (ponad 600 km jazdy w jedną stronę). Odrobinę bliżej będzie do: Wrocławia, Żukowa i Wągrowca (ponad 500 km trasy). Najbardziej "po drodze" będzie nam podczas gościnnego grania w Zamościu i Legionowie. W tych przypadkach, aby dotrzeć na mecz, nie przekroczymy dystansu 200 km.
Podróżniczy szlak, na otwarcie sezonu, najbardziej przetrze ekipa Nielby Wągrowiec, która na inaugurację rozgrywek uda się do oddalonego o grubo ponad 600 km, Przemyśla.
Niezależnie od odległości, mamy nadzieję, że szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska, kilometry drogi powrotnej po każdym wyjazdowym meczu, będą przemierzać z kolejnymi trzema punktami.
Mapa Polski z lokalizacją Klubów Ligi Centralnej
Tabela odległości między miastami - siedzibami Klubów Ligi Centralnej.