Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Rozgrywający z Płocka w AZS-ie

Piłka Ręczna

Tuż przed sobotnim meczem piłki ręcznej z KPR-em Ostrovią Ostrów Wielkopolski, miało miejsce podpisanie kontraktu z kolejnym nowym zawodnikiem, który już niebawem reprezentować będzie barwy AZS-AWF Biała Podlaska.

Od sezonu 2022/2023 w koszulce z gryfem na piersi grać będzie Olaf Wojnecki. 19-latek jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Płocku. W zakończonym niedawno sezonie, 17. razy wystąpił dla drużyny SMS-u w rozgrywkach I ligi grupa C (6. miejsce w końcowej tabeli). W meczach ligowych zdobył łącznie 61 bramek. Występuje na pozycji rozgrywającego.

Ponadto nasz nowy szczypiornista jest tegorocznym, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w barwach swojego macierzystego klubu - Wisły Płock. Zespół z Mazowsza taki sam wynik osiągnął także rok wcześniej. W obu przypadkach Olaf był ważną postacią zespołu z Płocka.

Ojciec naszego zawodnika, Jerzy, także był sportowcem. Rozegrał ponad 130. meczów w polskiej Ekstraklasie piłki nożnej (reprezentował m.in.: Hutnika Kraków, Legię Warszawa, Zagłębie Lubin, czy Wisłę Płock).

Więcej zdjęć z podpisania kontraktu, na naszym profilu facebookowym.

Olafa witamy w Klubie i życzymy samych udanych występów w „biało-zielonych” barwach!

 

 

Olaf WOJNECKI

pozycja na boisku:

rozgrywający

data ur.:

05-01-2003 r.

poprzednie kluby:

SKF Wisła Płock, Orlen Wisła Płock, SMS ZPRP Płock.

 

 

Olaf Wojnecki i Prezes AZS-AWF Biała Podlaska Mariusz Lichota, chwilę po złożeniu podpisów na kontrakcie.