+(48) 83 342 87 74

Zgodnie z planem

Super User

Wbrew zajmowanemu miejscu w tabeli, nasz rywal - ASPR Zawadzkie, to solidny ligowy zespół. Potencjał drużyny z Opolszczyzny doskonale znali nasi szczypiorniści. Dlatego do tego meczu przystąpili bardzo zmobilizowani. Od pierwszych minut AZS AWF Biała Podlaska narzucił przeciwnikom swój styl gry. Składna gra ofensywna, dobra postawa w obronie, a w bramce Damiana Chmurskiego, zaowocowały szybkim zbudowaniem bezpiecznej przewagi - 1:5 po 5 min. i 5:10 po kwadransie gry. Na tym jednak nasi szczypiorniści nie poprzestali. Odcinając od rzutów najskuteczniejszych zawodników z Zawadzkich, budowali swoją przewagę. A ta, do przerwy wyniosła 9 bramek. Najwięcej celnych rzutów w tej części gry wśród biało-zielonych miał Dzianis Valyntsau.

Takie wysokie prowadzenie podziałało na zawodników z Białej Podlaskiej lekko usypiająco, natomiast gospodarze zwarli swoje szyki i po przerwie przystąpili do odrabiania strat. W 40. minucie wynosiła on jeszcze siedem bramek (13:20), ale na 10. minut przed końcową syreną ich strata do AZS-u zmalała już tylko do trzech. Na więcej nasi piłkarze ręczni na szczęście nie pozwolili. Mimo, że w ostatnim kwadransie często graliśmy w osłabieniu za otrzymane kary 2-minutowe, to mecz toczył się "bramka za bramkę". Najbardziej bramkostrzelny w drugiej połowie wśród naszych zawodników był Marcin Stefaniec.

Ostatecznie pokonaliśmy ASPR Zawadzkie 28:31, chociaż wynik w tym meczu mógł być bardziej okazały. Najważniejsze są jednak kolejne punkty, pewna wygrana, zespołowość i przewodnictwo w ligowej tabeli. Walczymy dalej!