Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Kończymy rundę, zaczynamy rok

Piłka Ręczna

Do zakończenia I rundy w Lidze Centralnej sezonu 2021/2022 pozostały do rozegrania tylko jedne zawody. Będzie to pojedynek, który bez wątpienia można nazwać meczem rundy. 28 stycznia 2022 roku w Arenie "Ostrów" spotkają się dwa najlepsze zespoły na półmetku rozgrywek. W najbliższy piątek lider, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, podejmie drugi w tabeli KS AZS-AWF Biała Podlaska.

Ostatni mecz pierwszej rundy Ligi Centralnej, będzie jednocześnie pierwszym oficjalnym meczem w 2022 roku, dla obu drużyn. Ekipa trenera Macieja Nowakowskiego, w opinii wielu osób ze środowiska piłki ręcznej, stawiana jest w roli faworyta do wygrania całych rozgrywek. Ale Akademicy wielokrotnie udowadniali, że walczą o zwycięstwo w każdym meczu, niezależnie od okoliczności i przeciwnika. Nie inaczej będzie w Ostrowie Wielkopolskim. Mając na względzie stawkę meczu i klasę rywala, nie będzie to zadanie łatwe, ale jednego możemy być pewni... nasi szczypiorniści zrobią wszystko, aby wrócić do Białej Podlaskiej z trzema punktami.

Ostrovia jest jedyną niepokonaną drużyną Ligi Centralnej. Czy nasi piłkarze ręczni to zmienią? Przekonamy się o tym już w piątkowy wieczór. Pomimo tego, że zespół z Wielkopolski nie zaznał goryczy porażki, to nie znaczy, że zdobył komplet punktów. Jedynym, jak dotychczas teamem, który odebrał punkt liderowi, jest SPR GKS Autoinwest Żukowo. KPR wygrał po konkursie rzutów karnych (w regulaminowym czasie był remis 28:28).

Nasi najbliżsi przeciwnicy posiadają w swoim składzie wielu znanych i doświadczonych zawodników, którzy prezentowali swoje umiejętności również na parkietach Superligi. W obecnym sezonie na listę strzelców najczęściej wpisywali się: Kamil Adamski (50. bramek), Patryk Marciniak (47), Artur Klopsteg (45), Ksawery Gajek (42) oraz Filip Wadowski (40).

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej - kibiców AZS-u, do spędzenia piątkowego wieczoru przed swoimi ekranami, kibicując naszym zawodnikom, w drodze po kolejne ligowe punkty!!! Transmisja z meczu zostanie udostępniona przez gospodarzy.

13. kolejka - I Liga Centralna

 KPR Arged Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KS AZS-AWF Biała Podlaska

data: 28 stycznia 2022 r. (piątek)

godzina: 18:30

miejsce: Arena "Ostrów" w Ostrowie Wielkopolskim