Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Szczypiorniści wracają do treningów

Piłka Ręczna

Rok 2022 stawia dopiero swoje pierwsze kroki, a piłkarze ręczni KS AZS-AWF Biała Podlaska już 5 stycznia (środa) stawią się na pierwszym, poświątecznym wspólnym treningu. Okres przerwy w rozgrywkach nie był jednak czasem zupełnego oderwania od sportowych obowiązków. W ramach podtrzymania formy fizycznej, nasi zawodnicy realizowali indywidualne ćwiczenia według planu przygotowanego przez sztab szkoleniowy zespołu.

Krótki, bo dwutygodniowy okres przygotowań do drugiej części sezonu nasi zawodnicy spędzą na obiektach bialskiego AWF-u. Ponadto przed rywalizacją w zawodach o stawkę, przewidziany został mecz kontrolny w Białej Podlaskiej. Rywalem Akademików będą występujące w I lidze (grupa C) rezerwy Azotów-Puławy.

Nowy rok, z kilku powodów, rozpoczniemy z wysokiego pułapu. Na początek czeka nas rywalizacja z 5. drużyną PGNiG Superligi. 19 stycznia 2022 roku do Białej Podlaskiej przyjedzie Gwardia Opole, a stawką tego spotkania będzie awans do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Dziewięć dni później wrócimy do zmagań ligowych. Pierwszy tegoroczny pojedynek AZS-u w Lidze Centralnej, będzie jednocześnie zakończeniem I rundy sezonu 2021/2022. W 13. kolejce rozgrywek los skojarzył dwie, aktualnie najlepsze ekipy. "Biało-zieloni" udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzą się z niepokonanym dotychczas KPR-em Ostrovią. Będzie to niewątpliwie mecz kolejki, a nawet całej rundy.

Pod względem organizacyjno-finansowym, czekają nas duże zmiany. Zgodnie z wymogami Ligi Centralnej, z początkiem marca Klub musi rozpocząć proces reorganizacji. Przekształcenie w spółkę, jest bowiem wymogiem koniecznym, do otrzymania licencji na kolejny sezon.

Pierwszym zauważalnym, pozasportowym efektem intensywnych działań Zarządu Klubu, będzie... korekta wyglądu koszulek meczowych (ich wstępną wizualizację publikujemy pod tekstem). Początkowo być może brzmi to dosyć banalnie, ale kryje za sobą poważne i pozytywne konsekwencje. Nie jest tajemnicą, że jeszcze w ubiegłym roku Klub rozpoczął rozmowy w sprawie pozyskania nowego partnera. W chwili obecnej do uzgodnienia pozostały jedynie szczegóły, a podpisanie umowy z Cargotor sp. z o.o., powinno nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Cargotor sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, to strategiczny i niezależny zarządca infrastruktury kolejowej na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, wchodzący w skład holdingu PKP Cargo Logistics. Spółka zarządza 42 punktami ekspedycyjnymi o łącznej długości 26 km torów, oraz Rejonem Przeładunkowym Małaszewicze, na który składa się 170 km torów z 9 stacjami.

Wstępna wizualizacja koszulek meczowych KS AZS-AWF Biała Podlaska na drugą część sezonu 2021/2022