Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Czas na Warmię

Piłka Ręczna

W sobotnio-niedzielnej 9. serii spotkań Ligi Centralnej nie brali udziału szczypiorniści KS AZS-AWF Biała Podlaska. Nasz zespół swój mecz ze Śląskiem Wrocław rozegrał awansem 7 listopada (wygrana 36:28). Z braku kompletu puntów AZS-u w meczu z Wieluniem, skorzystali piłkarze ręczni KPR-u Ostrovii Ostrów Wielkopolski, którzy wygrali po raz dziewiąty i są jedyną drużyną z mająca na koncie wyłącznie zwycięstwa.

Ale po tej krótkiej przerwie wracamy do gry. W sobotę 27 listopada 2021 roku, w ramach 10. kolejki rozgrywek ligowych podejmiemy we własnej hali OKPR Warmię Energa Olsztyn. Nasi rywale, z dziewięcioma punktami, zajmują obecnie 10. lokatę w tabeli. Na taki dorobek punktowy ekipy z Olsztyna złożyły się zwycięstwa nad: MKS-em Wieluń, Śląskiem Wrocław i MKS-em Grudziądz. Jako pokonani schodzili z parkietu w meczach z: MKS-em Padwą Zamość, SPR-em GKS Żukowo, KPR-em Legionowo, Nielbą Wągrowiec, KPR-em Ostrovią Ostrów Wlkp. i w ostatnią sobotę z Zagłębiem Sosnowiec.

Niebiesko-biało-czerwoni od kilku lat należą do ścisłej czołówki I-ligowych zespołów, a ubiegły sezon zakończyli na szczycie Grupy A I ligi. W przeciwieństwie do naszego zespołu, startu sezonu w Lidze Centralnej, nie mogą uznać za udany. Z tego też powodu w połowie października z funkcji trenera zwolniono Jarosława Knopika, a jego stanowisko objął dotychczasowy asystent, a jednocześnie zawodnik Warmii, Marcin Malewski.

Tymczasowy opiekun drużyny w województwa warmińsko-mazurskiego, to wychowanek i ikona olsztyńskiego klubu. Przez niemal cała sportową karierę związany z Warmią (wyjątkiem był sezon 2013/2014, gdy reprezentował barwy Mebli Wójcik Elbląg), dla której zagrał ponad 160. meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, zdobywając blisko 600. bramek. I-ligowy dorobek grającego trenera to z kolei około 200. meczów i grubo ponad 1000. bramek. Liczby te doskonale pokazują skalę doświadczenia tego zawodnika.

W ostatnich dniach sztab szkoleniowy naszych rywali zasilił Igor Stankiewicz. I to właśnie były zawodnik Wybrzeża Gdańsk i wieloletni trener Pomezanii Malbork pełni obecnie funkcję pierwszego trenera. W miniony weekend zadebiutował w tej roli przeciwko zespołowi z Sosnowca.

Wracając do zawodników, to parkiety Superligi nie są obce też Mateuszowi Kopycińskiemu (65. meczów dla Warmii). Damian Didyk w Torus Wybrzeże Gdańsk zagrał 14. meczów, Michał Klapka zanotował 5. występów w Arce Gdynia, a na parkietach PGNiG Superligi zadebiutował również bramkarz Daniel Makowski (MMTS Kwidzyn). Wieloletnim zawodnikiem klubu z Olsztyna (od 2013 roku) jest także skrzydłowy Michał Sikorski, który ma na koncie blisko 200. występów i prawie dwukrotnie więcej bramek na poziomie I ligi. Doświadczonych zawodników wspierają młodzi, ambitni i uzdolnieni szczypiorniści olsztyńskich i okolicznych klubów.

Do najskuteczniejszych zawodników Warmii w obecnym sezonie należą: rozgrywający Marcin Malewski (44. bramki), skrzydłowy Michał Klapka (38), rozgrywający Adrian Chełmiński (27), skrzydłowy Adam Konkel (25), rozgrywający Adrian Gruszczyński (24) i rozgrywający Dawid Reichel (22).

W dotychczasowych meczach Akademicy sześciokrotnie mierzyli się z Olsztyńskim Klubem Piłki Ręcznej. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2014/2015, a oba wygrane wtedy przez Warmię mecze, pamiętają aktualni trenerzy: Marcin Malewski (OKPR) i Marcin Stefaniec (AZS). Ponadto w kadrach swoich zespołów występowali również: Mateusz Kopyciński i Michał Sikorski (OKPR) oraz Łukasz Adamiuk (AZS).

Ogólny bilans spotkań obu ekip obejmuje 4. zwycięstwa Warmii i 2. wygrane Akademików. Bilans bramkowy 176-155 na korzyść OKPR-u.

Najbliższy mecz będzie miał z pewnością szczególny wymiar dla naszego skrzydłowego Filipa Lewalskiego, który gry w piłkę ręczną uczył się w innym olsztyńskim klubie - KS Szczypiorniak. Zanim pojawił się w bialskim zespole, w ubiegłym sezonie zadebiutował także w barwach... OKPR-u Warmii Energa Olsztyn. Wystąpił w meczu Pucharu Polski zdobywając 6. bramek.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na trybuny Hali Sportowo-widowiskowej ACEPiR przy ul. Stanisława Marusarza. Niech głośny doping, licznie zgromadzonej publiczności, będzie naszym ważnym atutem, w drodze po kolejne ligowe zwycięstwo!

 

10. kolejka - I Liga Centralna

 KS AZS-AWF Biała Podlaska - OKPR Warmia Energa Olsztyn

data: 27 listopada 2021 r. (sobota)

godzina: 18:00

miejsce: Hala Sportowo-widowiskowa ACEPiR, ul. Stanisława Marusarza 8 w Białej Podlaskiej

Transmisja on-line: BialskieForum oraz Biala24