Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Pokazali moc

Piłka Ręczna

W rozegranym awansem meczu 3. kolejki rozgrywek I Ligi Centralnej piłkarze ręczni KS AZS-AWF Biała Podlaska podejmowali sąsiadujący w tabeli SPR GKS Autoinwest Żukowo. Przed rozpoczęciem zawodów obie drużyny miały na koncie po dwa zwycięstwa i miano niepokonanych w sezonie 2021/2022. Po czwartkowym meczu to określenie nie dotyczy już zespołu z Pomorza.

Mecz otworzył celnym rzutem kapitan AZS-u Leon Łazarczyk. Goście, jak na wicelidera rozgrywek przystało szybko wyrównali i jeszcze szybciej wyszli na dwubramkowe prowadzenie (3:1 dla SPR-u). W 6. minucie stan meczu na 4:4 wyrównał Bartłomiej Mazur. Wcześniej piłkę w siatce bramki ekipy z Żukowa umieścili: Łukasz Kandora i Patryk Niedzielenko. Dwie minuty później, po bramce Leona Łazarczyka, nadal był rezultat remisowy (5:5).

Od tego momentu Akademicy wyraźnie przyspieszyli. Przyjezdni mieli poważne problemy ze sforsowaniem naszego bloku defensywnego, a w bramce "biało-zielonych" dobrze spisywał się Krzysztof Ostrowski. W 21. minucie po bramce zdobytej przez Marcina Stefańca było 11:8. Bramkę rzuconą przez trenera AZS-u poprzedziły kolejne trafienia rozgrywających: Leona Łazarczyka i Patryka Niedzielenko, a na liście strzelców zameldowali się także skrzydłowi: Bartosz Ziółkowski (dwie bramki z rzutów karnych) i Przemysław Urbaniak.

Końcówka pierwszej odsłony zawodów również należała do bialskich szczypiornistów. Swój wkład w 18 zdobytych bramek do przerwy, w końcowych minutach tej partii gry mieli: Patryk Niedzielenko (dwie bramki), Marcin Stefaniec (dwa trafienia), Bartosz Ziółkowski, Norbert Maksymczuk oraz Łukasz Kandora, który ustalił wynik meczu po 30. minutach na 18:12.

Po zmianie stron boiska AZS nie zwalniał tempa. W kolejnym kwadransie gry przewaga gospodarzy urosła do siedmiu oczek (25:18). Patryk Niedzielenko (najskuteczniejszy strzelec meczu) i obrotowy Łukasz Kandora "dorzucili" po dwie bramki, a Leon Łazarczyk, Przemysław Urbaniak i Bartosz Ziółkowski, po jednej. W 50. minucie po dobitce Macieja Papiny, po swoim nieskutecznie egzekwowanym rzucie karnym (nogą obronił Łukasz Adamiuk), nasza zaliczka bramkowa nieznacznie zmalała. Tablica wyników pokazywała rezultat 26:19.

Kolejne cztery bramki z rzędu padły łupem Akademików. W tym fragmencie gry bardzo skuteczny był Przemysław Urbaniak, który zdobywał bramki (trzy) chociażby z kontry, czy z własnej połowy do pustej bramki rywali. Swoją siódmą bramkę zdobył też Patryk Niedzielenko. Dzięki temu w 55. minucie nasi zawodnicy osiągnęli najwyższe prowadzenie w tym meczu 30:19 i stało się jasne, że po trzech meczach AZS nadal będzie miał maksymalną liczbę zdobytych punktów. W ostatniej akcji meczu, z podania Wiktora Wójcika, swoją premierową bramkę w barwach bialskiego Klubu zdobył obrotowy Wiktor Sałuda.

Ostatecznie Akademicy pokonali SPR 31:22 i wskoczyli na pierwsze miejsce ligowej tabeli. Ten stan utrzyma się, co najmniej do rozegrania pozostałych meczów 3. serii spotkań, które zostały zaplanowane na sobotę i niedzielę. Szansę na wygranie swoich trzecich spotkań mają jedynie jeszcze dwa zespoły: KPR Legionowo i KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

Kolejny mecz odbędzie się również w Białej Podlaskiej. 9 października 2021 roku podejmiemy Orlen Upstream SRS Przemyśl. Być może do tego meczu przystąpimy jako lider rozgrywek, ale z całą pewnością, jako niepokonany zespół.

Liczby meczu:

  • 14. z rzędu wygrany mecz ligowy AZS-u (11. zwycięstw w sezonie 2020/2021 i 3. wygrane w sezonie obecnym)
  • 7. bramek zdobył Patryk Niedzielenko. Więcej trafień dla AZS-u w jednym meczu, nasz rozgrywający miał tylko raz - 8 bramek w sezonie 2019/2020 przeciwko AZS UJK Kielce
  • 3. zwycięstwo pod wodzą trenera Marcina Stefańca. Po stronie przegranych "zero"
  • 1. bramkę - pierwszą w akademickich barwach zanotował Wiktor Sałuda
  • 0. upomnień - to liczba żółtych kartek naszych szczypiornistów. W ostatnich czterech sezonach, nie notowaliśmy takiego "wyczynu"

Transmisja z meczu - zapis wideo (Facebook - Bialskie Forum)

Zdjęcia z meczu (Facebook - KS AZS-AWF Biała Podlaska)

 

 

Aktualizacja: 04.10.2021 r.