+(48) 83 342 87 74

Wrócili z punktami

W drugiej serii spotkań I Ligi Centralnej KS AZS-AWF Biała Podlaska udał się do Sosnowca na mecz z MUKS-em Zagłębiem ZSO 14. Był to pierwszy wyjazd naszego zespołu w niedawno rozpoczętym sezonie 2021/2022. Akademicy do Białej Podlaskiej wrócili z kompletem punktów, chociaż ich wywalczenie nie było łatwym zadaniem.

Zawody rozpoczęły się od prowadzenia AZS-u 1:0, po bramce Jakuba Tarasiuka. W piątej minucie było już 3:1, a na listę strzelców wpisali się: Leon Łazarczyk i Przemysław Urbaniak. Kilkadziesiąt sekund później ponownie był remis (3:3). Ale od tego momentu zarysowała się lekka przewaga Akademików. W bramce "biało-zielonych" dobrze spisywał się Łukasz Adamiuk. Dzięki solidnej postawie zespołu w defensywie i składnym akcjom w ataku, w 22. minucie przewaga naszego zespołu urosła do pięciu bramek (12:7). Skutecznymi rzutami popisali się: Łukasz Kandora (trzykrotnie), Dominik Antoniak (trzykrotnie), Patryk Niedzielenko, Norbert Maksymczuk oraz debiutujący w barwach bialskiego Klubu Filip Lewalski.

Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy. Na pięć bramek Zagłębia, AZS odpowiedział tylko trafieniem Łukasza Kandory i na przerwę schodziliśmy z minimalną zaliczką 13:12.

Pościg zespołu z Sosnowca powiódł się tuż po wznowieniu gry (13:13). Wynik zbliżony do remisu utrzymywał się jeszcze do 36. minuty. Gospodarze mimo kilku okazji na wyjście na prowadzenie, byli w stanie doprowadzać stan rywalizacji jedynie do remisu. W 37. minucie nasi zawodnicy (grający w zielonych koszulkach) objęli prowadzenie 17:15, po bramkach Leona Łazarczyka i Patryka Niedzielenko. Ten sam duet rozgrywających już wcześniej znalazł sposób na defensywę gospodarzy, gdy rzucili po bramce tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 40. minucie po raz ostatni tablica wyników w hali w Sosnowcu pokazała remis (18:18). Osiemnasta bramka naszego zespołu była dziełem Łukasza Kandory. Gospodarze mieli szansę pierwszy raz objąć prowadzenie w tym meczu, ale skuteczna gra bloku obronnego, przechwyt i szybki atak w wykonaniu Wiktora Wójcika, zakończył się jego pierwszą bramką w barwach bialskiego AZS-u. Od tego momentu Akademicy nie oddali już prowadzenia, aż do końca meczu.

Na dziesięć minut przed jego zakończeniem wygrywaliśmy 23:21 (dwie bramki Leona Łazarczyka, Łukasz Kandora i Przemysław Urbaniak - po jednej). W ostatnich minutach nasza przewaga wzrosła do bezpiecznej przewagi i na kilka minut przed końcem zawodów, było niemal pewne, że trzy punkty pojadą do Białej Podlaskiej. W końcowym fragmencie meczu bramki zdobyli: Marcin Stefaniec (dwie), Leon Łazarczyk (dwie), Bartosz Ziółkowski i Patryk Niedzielenko.

Ostatecznie Akademicy odnieśli cenne zwycięstwo 29:25. Najbliższa okazja na kolejny trumf nadarzy się już w czwartek (30 września), gdy w Białej Podlaskiej podejmiemy w ramach 3. kolejki rozgrywek, ekipę SPR-u GKS Autoinwest Żukowo. Już dziś serdecznie zapraszamy do Hali Sportowo-widowiskowej FAWF przy ulicy Marusarza!

Liczby meczu:

• 200. mecz w barwach AZS-AWF rozegrał Łukasz Kandora
  • 12. meczów w AZS-ie rozegrał w sezonie 2014/2015 obecny bramkarz MUKS-u Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec Michał Mentel
  • 3. nowych zawodników zadebiutowało w zespole AZS-u: Filip Lewalski, Wiktor Sałuda i Wiktor Wójcik.

Transmisja z meczu - zapis wideo (YouTube - Handball Polska)