+(48) 83 342 87 74

Solidne otwarcie sezonu

W sobotę w Białej Podlaskiej miał miejsce inauguracyjny mecz w Lidze Centralnej w sezonie 2021/2022. W nowych rozgrywkach udział biorą najlepsze I-ligowe zespoły. Pierwszym rywalem KS AZS-AWF Biała Podlaska była drużyna MKS-u Grudziądz. Ponadto po blisko rocznej przerwie, na trybunach Hali sportowo-widowiskowej FAWF przy ulicy Marusarza, ponownie mogli zasiąść kibice i wesprzeć swój zespół w walce o pierwsze punkty w nowych rozgrywkach.

Mecz stał pod znakiem debiutów. Swój premierowy występ miała oficjalna piłka Ligi Centralnej - Hummel Storm Pro. Akademicy po raz pierwszy zagrali w nowych koszulkach meczowych. Po raz pierwszy w oficjalnym meczu zespół zagrał pod wodzą nowego trenera - Marcina Stefańca, a na parkiecie zobaczyliśmy trzech nowych zawodników AZS-u.

Początek meczu potwierdził, że obecne rozgrywki będą należały do niezwykle trudnych i wymagających, a poziom sportowy zespołów jest bardzo wyrównany. Taki też przebieg miały pierwsze minuty, gdy po dwóch bramkach kapitana AZS-u Leona Łazarczyka i jednym trafieniu do bramki rywali skrzydłowego Przemysława Urbaniaka, na tablicy wyników widniał remis 3:3. Po pierwszym kwadransie gry, gospodarze wypracowali sobie lekką przewagę i wyszli na prowadzenie 8:4. Na taki rezultat złożyły się trzy bramki Patryka Niedzielenko, pierwsze trafienie w biało-zielonych barwach zanotował, obchodzący w dniu meczu urodziny, Michał Olichwiruk. Skuteczny rzut z siódmego metra oddał też Bartosz Ziółkowski.

Kilka bramek zaliczki nie uśpiło czujności Akademików, którzy konsekwentną grą w obronie i poza kilkoma akcjami, dobrą skutecznością w ataku utrzymywali wypracowaną przewagę. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze: Marcin Stefaniec (dwukrotnie), Bartosz Ziółkowski (dwa skutecznie wykonane rzuty karne), Łukasz Kandora, Norbert Maksymczuk, a w ostatnich sekundach pierwszej połowy, jej wynik ustalił Bartłomiej Mazur. Do szatni nasi szczypiorniści schodzili prowadząc 15:10, a swój wkład w taki wynik miał również debiutujący między słupkami bialskiej bramki Emil Wiejak, który wielokrotnie swoimi interwencjami uchronił zespół przed utratą większej ilości bramek.

Po zmianie stron na parkiecie nadal oglądaliśmy walecznych Akademików. Efektem takiej gry były kolejne bramki. Do 41 minuty, kiedy to AZS osiągnął najwyższe prowadzenie 24:15, drogę do bramki MKS-u znalazły trzy rzuty Leona Łazarczyka, a po dwie bramki dołożyli: Bartosz Ziółkowski, Patryk Niedzielenko i Przemysław Urbaniak. Dziewięć bramek "na plus" było również w 50 minucie, po debiutanckiej bramce rozgrywającego Dominika Antoniaka. Wcześniej celne rzuty oddali także: dwa Leon Łazarczyk (w tym jeden z rzutu karnego) i Bartosz Ziółkowski, a wysoki procent skuteczności interwencji w bramce utrzymywał Emil Wiejak.

Dosyć komfortowe prowadzenie nieco wyhamowało poczynania naszych szczypiornistów, dzięki czemu przyjezdni nieznacznie zmniejszyli rozmiary porażki. W końcówce meczu dwie bramki z siódmego metra dorzucił najskuteczniejszy w bialskiej ekipie Leon Łazarczyk. Ponadto jedno trafienie było dziełem Marcina Stefańca, a ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Ziółkowski.

Pierwsze zwycięstwo w Lidze Centralnej, osiągnięte w dobrym stylu, stało się faktem. W najbliższą sobotę AZS zagra wyjazdowy mecz w Sosnowcu z MUKS Zagłębiem ZSO 14.