+(48) 83 342 87 74

Występ na medal(e)

Podnoszenie Ciężarów

W dniach 3-6 czerwca 2021 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów. W najważniejszych zawodach rangi krajowej doskonale spisali się reprezentanci KS AZS-AWF Biała Podlaska.

Jako pierwsze w zawodach wystartowały kobiety. W gronie zawodniczek w kategorii do 64 kg, 5. miejsce zajęła Wiktoria Gierczuk, która w dwuboju uzyskała 139 kg (63 kg - rwanie, 76 kg podrzut). Wynik uzyskany w podrzucie to nowy rekord życiowy Wiktorii. Kategoria do 81 kg zdecydowanie należała do Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej, która została Mistrzynią Polski notując najlepsze wyniki zarówno w rwaniu, jak i podrzucie (103 kg i 121 kg), a 224 kg w dwuboju to nowy rekord Polski! Weronika została także najlepszą zawodniczka Mistrzostw Polski 2021 - 261,8 pkt w klasyfikacji Sinclaira.

W kolejnych dwóch dniach oglądaliśmy trzech naszych reprezentantów. W kategorii do 81 kg, 7. miejsce wywalczył Patryk Burda (120 kg - rwanie, 150 kg). Bartłomiej Kobel w kategorii 89 kg uzyskał wynik 270 kg w dwuboju (122 kg + 148 kg), co dało mu 5. miejsce w końcowej klasyfikacji. Jako ostatni na gdański pomost wyszedł Maciej Juchimiuk w kategorii powyżej 109 kg. Nasz zawodnik w rwaniu podniósł sztangę o wadze 150 kg, co było trzecim wynikiem wśród startujących. 170 kg w podrzucie dało łącznie 320 kg dwuboju i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Wyniki zawodniczek i zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów:
K/M kat. wagowa imię i nazwisko rwanie podrzut dwubój miejsce w MP
K 64 kg Wiktoria Gierczuk 63 kg 76 kg 139 kg 5
K 81 kg Weronika Zielińska-Stubińska 103 kg 121 kg 224 kg 1
M 81 kg Patryk Burda 120 kg 150 kg 270 kg 7
M 89 kg Bartłomiej Kobel 122 kg 148 kg 270 kg 5
M +109 kg Maciej Juchimiuk 150 kg 170 kg 320 kg 3

Wyniki Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów - Gdańsk, 2021