+(48) 83 342 87 74

Rekordy i medale Mistrzostw Polski AZS

Podnoszenie Ciężarów

Zawodnicy KS AZS-AWF Biała Podlaska zakończyli udział w Mistrzostwach Polski AZS w podnoszeniu ciężarów z licznymi medalami i rekordami. Zawody odbyły się w dniach 14-15.05.2021 roku w Zamościu.

Pierwsze miejsce w kategorii 81 kg zajęła Weronika Zielińska-Stubińska, która wynikami: 100 kg w rwaniu, 122 kg w podrzucie i 222 kg w dwuboju ustanowiła rekordy Polski! Bezkonkurencyjna była również w klasyfikacji Sinclaira (259,0 pkt.). Na drugim stopniu podium w tej kategorii stanęła Weronika Zielińska (rwanie 65 kg, podrzut 78kg). Srebrny medal zdobyła także Wiktoria Gierczuk w kategorii do 71kg, a brąz wywalczyła Julia Zamożniewicz (kat. 59 kg).

Wśród mężczyzn tuż za podium uplasował się Paweł Wyrodek w kat. 67 kg. Adrian Demidowicz zdobył akademicki brąz w kat. 73 kg. Medal tego samego koloru zawisł na szyi Patryka Burdy w kategorii 81 kg. Piąty był Andrzej Szpara. Drugie miejsca i srebrne medale zdobyli: Bartłomiej Kobel (kat. 89 kg) i Damian Niedźwiecki w kategorii 102 kg. Na trzecim stopniu podium znalazł się Mateusz Wypart w kategorii 109 kg. Najcięższa kategoria wagowa (+109 kg) należała do Macieja Juchimiuka, który  zdobył złoty medal.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom, a także trenerom: Paulinie Szyszce i Jarosławowi Sacharukowi.