Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Gorzki smak zwycięstwa

Piłka Siatkowa Kobiet

Pomimo zwycięstwa w ostatnim meczu rundy zasadniczej, nasze siatkarki żegnają się z II ligą. KS AZS-AWF Biała Podlaska pokonał drużynę MUKS Wojskowe Warszawa 3:1, ale wynik ten okazał się niewystarczający, aby w ostatecznym rozrachunku utrzymać się w drugoligowych rozgrywkach piłki siatkowej kobiet na sezon 2021/2022.

Mecz kończący sezonu rozpoczął się od przegranego seta do 23. Taki wynik stawiał nasze zawodniczki pod ścianą, ponieważ aby mieć szanse na utrzymanie się w lidze, koniecznością stało się wygranie kolejnych setów. Gospodynie nie miały z tym problemów. Zwłaszcza trzeci set nie pozostawił żadnych wątpliwości, który zespół jest lepszy. Ostatecznie Akademiczki odniosły długo wyczekiwane zwycięstwo.

Niestety nie wszystko tego dnia zależało od siatkarek AZS-u. Duże znaczenie dla końcowego układu tabeli miał mecz w Warszawie, gdzie AZS LSW pokonał bez straty seta UKS Chemik SMS Olsztyn. Taki wynik oznaczał, że ekipa ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego ukończyła rozgrywki z wynikiem 21 pkt. Dokładnie taki sam dorobek punktowy posiada bialski AZS, a o wyższej pozycji (10. lokata dająca utrzymanie) zadecydował lepszy stosunek setów wygranych do przegranych po stronie Chemika.

Do utrzymania zabrakło naprawdę niewiele. Na rozstanie z II ligą duży wpływ miała słabsza runda rewanżowa w wykonaniu naszej drużyny. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na zakończenie 2020 roku Akademiczki z Białej Podlaskiej zajmowały 5. miejsce w tabeli z 18. punktami na koncie. W kolejnych dziewięciu meczach punkty zdobyły tylko w sobotnim, jak się okazało "pożegnalnym" meczu.

22. kolejka II ligi piłki siatkowej kobiet (grupa 2) - 20.03.2021 r., Biała Podlaska

KS AZS AWF Biała Podlaska - MUKS Wojskowe Warszawa 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:22).

AZS-AWF: Hanna Słotarska, Katarzyna Łępicka, Wiktoria Rokicka, Zuzanna Duma, Aleksandra Teodorska, Iwona Kandora, Adrianna Choina (libero) oraz Stella Łukaszuk, Alicja Więckowska i Karolina Kryńska.