+(48) 83 342 87 74

Otwarcie zgodnie z planem

Po ponad dwumiesięcznej przerwie na ligowe parkiety powrócili piłkarze ręczni KS AZS-AWF Biała Podlaska. Rundę rewanżową nasi zawodnicy rozpoczęli od udanego wyjazdu do Sierpca. W ramach 14. kolejki rozgrywek I ligi Akademicy pokonali MKS Mazur 36:28.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia AZS-u 5:2. Wynik otworzył Przemysław Urbaniak (drugą swoją bramkę skrzydłowy zdobył w 6. minucie), a do grona strzelców dołączyli również: Michał Bekisz, Jakub Polok (skutecznie wykonał rzut karny) oraz Bartosz Ziółkowski. Gospodarze ambitnie podjęli próbę wyrównania stanu meczu i w wielu akcjach przed naszym polem bramkowym dość łatwo dochodzili do sytuacji rzutowych. W 22. minucie MKS Mazur osiągnął swój cel. Tablica wyników wskazywała remis 9:9, a po stronie biało-zielonych skuteczne rzuty oddali jedynie: Bartosz Ziółkowski (dwa), Patryk Niedzielenko i Marcin Stefaniec.

Od tego momentu rozpoczęła się gra "bramka za bramkę". Do końca pierwszej połowy piłkę w bramce MKS-u ulokowali: Michał Bekisz (dwukrotnie), Łukasz Kandora (dwukrotnie), Bartosz Ziółkowski, Przemysław Urbaniak i Marcin Stefaniec (rzut karny). Dzięki skutecznemu egzekwowaniu rzutu z siódmego metra, przez kapitana naszego zespołu, do szatni schodziliśmy z minimalną zaliczką (16:15).

Po zmianie stron do 40. minuty obraz gry nie uległ zmianie. Na pięć trafień gospodarzy, odpowiedzieli: Michał Bekisz (trzy bramki) i Łukasz Kandora. Dzięki czemu mieliśmy wynik remisowy 20:20. Od tego momentu Akademicy podkręcili tempo. W ciągu ośmiu minut bialski zespół zdobył sześć bramek - Bartosz Ziółkowski (2), Michał Bekisz, Marcin Stefaniec (rzut karny), Jakub Polok i Patryk Niedzielenko. A że po przeciwnej stronie boiska, ta sztuka udała się gospodarzom tylko raz, wynik tej rozgrywki zaczął przechylać się na korzyść Akademików (26:21).

Ostatnia faza meczu nie przyniosła większych zmian, poza tą, że AZS powiększał przewagę dzięki bramkom: Marcina Stefańca (2), Jakuba Poloka (2), Michała Bekisza (2), Norberta Maksymczuka (2), Patryka Niedzielenko oraz Bartłomieja Mazura. Ostatecznie w pierwszym meczu drugiej rundy AZS-AWF pewnie wygrał 36:28.