Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Akademicy na HMP w Toruniu

Lekkoatletyka

W dniach 20-21 lutego 2021 roku w Toruniu odbyły się 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Arena Toruń gościła elitę polskiej lekkoatletyki. Do rywalizacji o medale w najważniejszej halowej imprezie o randze krajowej, stanęli także przedstawiciele naszego Klubu.

Pierwszego dnia mistrzostw w konkurencji trójskoku mężczyzn swoje umiejętności sprawdził Bartosz Leszczuk. Zawodnik KS AZS-AWF Biała Podlaska zajął ostatecznie 8. miejsce. W czwartej próbie uzyskał 14.67 m, co było trzecim wynikiem wśród skoczków U23.

W niedzielnych konkurencjach jako pierwsza w toruńskiej hali wystąpiła Katarzyna Bargielska. Nasza zawodniczka swój najlepszy wynik w skoku w dal kobiet, uzyskała w trzeciej próbie - 5.83 m i została sklasyfikowana na 10. pozycji (4. miejsce w kategorii U23).

Z dużymi nadziejami spoglądaliśmy na rozwój konkursu skoku w dal mężczyzn. Do rywalizacji stanęli: Piotr Tarkowski i Damian Czarnocki. Pierwszy z wymienionych z dużymi aspiracjami do medalu. Piotrek ostatecznie zajął 4. miejsce, ale nie mógł dokończyć rywalizacji i oddał tylko dwa skoki w konkursie. W najlepszym z nich została zmierzona odległość 7.48 m (najdalej wśród zawodników U23). Wynik Damiana Czarnockiego 6,97 m uplasował go na 9. miejscu (trzeci rezultat U23).

 

Wyniki zawodników KS AZS-AWF Biała Podlaska w 65. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski:

 

Trójskok mężczyzn
m-ce zawodnik klub wynik
1. Adrian Świderski WKS Śląsk Wrocław 16.62
2. Karol Hoffmann AZS UMCS Lublin 16.05
3. Filip Sacha KS AZS AWF Kraków 15.39
...      
8. Bartosz Leszczuk KS AZS-AWF Biała Podlaska 14.67

 

 

Skok w dal kobiet
m-ce zawodniczka klub wynik
1. Magdalena Żebrowska AZS-AWF Katowice 6.30
2. Karolina Młodawska KKL Kielce 6.18
3. Adrianna Szóstak OŚ AZS Poznań 6.17
...      
10. Katarzyna Bargielska KS AZS-AWF Biała Podlaska 5.83

 

 

Skok w dal mężczyzn
m-ce zawodnik klub wynik
1. Mateusz Różański KU AZS PWSZ w Tarnowie 7.68
2. Mateusz Jopek KS AZS AWF Wrocław 7.64
3. Tomasz Jaszczuk AZS-AWF Katowice 7.51
4. Piotr Tarkowski KS AZS-AWF Biała Podlaska 7.48
...      
9. Damian Czarnocki KS AZS-AWF Biała Podlaska 6.97