+(48) 83 342 87 74

Pewne punkty

Tradycyjnie w sobotę (28.11.) nasi szczypiorniści rozegrali kolejny mecz ligowy. W 9. kolejce podejmowali na własnym parkiecie Juranda Ciechanów. Tym razem nie było wątpliwości, który zespół posiada większe umiejętności. KS AZS-AWF Biała Podlaska zwyciężył 44:28.

Było to piąte zwycięstwo naszych piłkarzy ręcznych w ósmym meczu obecnego sezonu.

Zawody rozpoczęły się od wyraźnej przewagi Akademików. Już po kwadransie gry było 11:3, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 23:12. AZS wynik ten zawdzięcza równej grze całego zespołu i dobrej postawie w defensywie. Na szczególne wyróżnienie zasługują parady Łukasza Adamiuka, który na ponad 10. minut "zamurował" bramkę biało-zielonych.

Pierwsza połowa miała też innego bohatera. Był nim Bartosz Ziółkowski, który w tym meczu zdobył 13. bramek i wszystkie te trafienia zanotował w pierwszych 30. minutach.

Po zmianie stron AZS nie zwalniał tempa i z każdą minutą powiększał przewagę nad ekipą z Ciechanowa. Po 40. minutach było 31:15 dla gospodarzy. W 50. minucie wynik brzmiał 38:23, a po końcowym gwizdku Akademicy cieszyli się z 16-bramkowego zwycięstwa.