azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Akademickie derby dla stołecznych siatkarek

Piłka Siatkowa kobiet

Po inauguracyjnym zwycięstwie 3:1 nad zespołem BAS Kombinat Budowlany Białystok, nasze siatkarki udały się do Warszawy na derbowy mecz z AZS AWF. Niestety wyjazd do stolicy nie przyniósł kolejnych punktów. Zawodniczki KS AZS-AWF Biała Podlaska przegrały z AZS AWF Warszawa 0:3.

Pomimo braku punktów i faktu, że nasze siatkarki nie zdobyły choćby seta, nie był to mecz jednostronny. W każdej z partii bialskie Akademiczki podjęły walkę z dużo bardziej doświadczonym na II-ligowych parkietach warszawskim zespołem.

Najbardziej wyrównany był pierwszy oraz ostatni, trzeci set. Na więcej nie pozwoliły błędy własne, które na tle mocnego przeciwnika zdecydowały o wyniku. Porażka w Warszawie sprawiła, że "biało-zielone" z trzema punktami zajmują 6. miejsce w tabeli.

Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w 2 grupie II ligi, w każdej z kolejek jeden z zespołów ma wolny termin. Taki los spotka nasze siatkarki właśnie w 3. kolejce. AZS pojawi się na parkiecie 17 października 2020 roku, kiedy to w Białej Podlaskiej podejmować będzie UKS Ósemkę Siedlce.

AZS AWF Biała Podlaska: Hanna Słotarska, Katarzyna Łępicka, Aleksandra Teodorska, Iwona Kandora, Alicja Więckowska, Wiktoria Rokicka, Katarzyna Popiel (libero) oraz Stella Łukaszuk, Karolina Kryńska, Zuzanna Duma.