+(48) 83 342 87 74

Świetny początek sezonu

Piłka Siatkowa kobiet

W meczu inaugurującym rozgrywki II ligi piłki siatkowej kobiet KS AZS-AWF Biała Podlaska podejmował jedną z czołowych drużyn ligowych. Nasze rywalki w ostatnich trzech sezonach zajmowały czołowe miejsca w końcowych klasyfikacjach rozgrywek (sezon 2019/2020 - 4. miejsce, sezon 2018/2019 - 6. miejsce, sezon 2017/2018 - 4. miejsce). Doświadczenie drużyny przeciwnej i fakt, że AZS przystępuje do rozgrywek w roli beniaminka (powrót na drugoligowy szczebel rozgrywek po kilkunastu latach), jednoznacznie na faworyta meczu, wskazywały białostocki zespół.

Parkiet dosyć szybko zweryfikował te przedmeczowe przypuszczenia. Nasze siatkarki rozpoczęły odważnie i w pierwszej fazie seta minimalnie prowadziły. Kilka nieskutecznych ataków sprawiło jednak, że ligowe ogranie BAS-u wzięło górę. Przyjezdne wypracowały sobie kilku punktową przewagę. W ostatnich piłkach pierwszej partii, AZS odrobił kilka punktów, ale na doprowadzenie do gry na przewagi, drużyna gości już nie pozwoliła. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wygraną Białostocczanek 25:23.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnie jak poprzednia, to Akademiczki początkowo prezentowały się lepiej. Różnica polegała na tym, że nasz zespół okazał się lepszy w przekroju całego seta. Dobra gra na przyjęciu pozwalała skutecznie punktować rywalki. W efekcie czego AZS wygrał 25:21.

W kolejnych partiach obraz gry był podobny. Nasze siatkarki pewnie i skutecznie kończyły swoje akcje. Kilka ataków rywalek zatrzymał nasz blok, a te piłki które przedostawały się na naszą część parkietu, bardzo często były podbijane w obronie. Drużyna Białostockiej Akademii Siatkówki była najwyraźniej zaskoczona takim przebiegiem meczu, gdyż w żaden sposób nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze funkcjonujący bialski zespół.

O przewadze gospodyń doskonale świadczą wyniki. 25:16 w trzecim, oraz 25:17 w czwartym i... ostatnim secie tego meczu. Pierwszego po wieloletniej nieobecności na parkietach II ligi, po którym nastąpiła wielka radość naszej ekipy ze zdobycia 3. punktów.

Miejmy nadzieję, że siatkarki AZS-u kolejny raz ze zwycięstwa cieszyć się będą już po najbliższym, wyjazdowym meczu, w akademickich derbach z AZS-AWF Warszawa.

KS AZS-AWF: Hanna Słotarska, Katarzyna Łępicka, Iwona Kandora, Aleksandra Teodorska, Alicja Więckowska, Wiktoria Rokicka, Katarzyna Popiel (L) oraz Stella Łukaszuk, Karolina Kryńska, Zuzanna Duma.