+(48) 83 342 87 74

Lekkoatletyczne akademickie mistrzostwa

Lekka Atletyka

Medale i kilka cennych wyników przywieźli z Łodzi lekkoatleci KS AZS-AWF Biała Podlaska. W rozgrywanych w dniach 13-16.09.2020 roku Akademickich Mistrzostwach Polski, najlepiej spisał się Piotr Tarkowski, który zdobył dwa medale. Nasz skoczek nie miał sobie równych w skoku w dal, gdzie wynikiem 7,52 m zapewnił sobie złoty krążek (7,58 m w kwalifikacjach). W tej samej konkurencji tuż za podium uplasował się Damian Czarnocki (6,86 m). Dziewiąte miejsce zajął Jacek Gryta (6,36 m).

Drugi z medali Piotra Tarkowskiego, to brąz w biegu na 100 m. Nasz zawodnik uzyskał trzeci czas biegu finałowego, wyrównując przy tym swój rekord życiowy 10,75 s. W finale B biegu sprinterskiego na 100 m wystąpił Karol Musiej - 6. miejsce z czasem 11,19 s. W kwalifikacjach biegał także Damian Czarnocki, który z wynikiem 11,26 s (rekord życiowy) został sklasyfikowany na 20. pozycji.

Równie dobrze spisali się zawodnicy bialskiego klubu w konkurencji skoku wzwyż mężczyzn. Złoto zdobył Bartłomiej Bedeniczuk (2,10 m), a srebrny medal i rekord życiowy 2,04 m był dziełem Piotra Jaroszkieiwcza.

W finale skoku w dal kobiet trzecie miejsce przypadło Katarzynie Bargielskiej (5,86 m). Zaledwie 1 cm zabrakło do kwalifikacji do finałowego konkursu Agacie Stypułkowskiej, która ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu. Ta sama zawodniczka wystąpiła także w finale B biegu sprinterskiego kobiet na 100 m. Czas 12,88 s pozwolił na zajęcie siódmego miejsca w tym biegu.

Nasz akademicki Klub miał też swoich przedstawicieli w konkurencji trójskoku kobiet i mężczyzn. W finałowej rywalizacji pań Katarzyna Bargielska uzyskała wynik 11,67 m - 7. miejsce. Wśród mężczyzn startował Jacek Gryta (13,03 m - ósmy wynik w finale).

W biegu na 200 m nie został sklasyfikowany Bartosz Litwinek. Nasz zawodnik lepiej spisał się w konkurencji 400 m przez płotki. Czas 58,30 dał 12. miejsce w stawce. Na dłuższych dystansach rywalizowała Beata Klimek. 2:31,17, to wynik na 800 m, który był 27 rezultatem tej konkurencji. Natomiast na blisko dwukrotnie dłuższym dystansie (1500 m) czas 5:02,60 pozwolił na zajęcie 16.miejsca.

Dwa złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe krążki, to dorobek naszych lekkoatletów na najważniejszej tegorocznej imprezie akademickiej rangi krajowej. Gratulujemy zawodnikom i trenerom!