Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Medale Mistrzostw Polski U23

Lekka Atletyka

W dniach 4-5.09.2020 r. na stadionie bialskiego AWF obyły się dwudniowe zawody lekkoatletyczne. 37. Mistrzostwa Polski U23 w Białej Podlaskiej toczyły się na najwyższym krajowym poziomie wśród młodzieżowców. W gronie zawodników nie zabrało reprezentantów naszego Klubu.

W rywalizacji kobiet szóste miejsce w konkursie trójskoku zajęła Katarzyna Bargielska. Zawodniczka KS AZS-AWF Biała Podlaska w pierwszej próbie uzyskała 11,95 m i... była to jej jedyna zmierzona odległość tego dnia. Kasia dużo lepiej zaprezentowała się kolejnego dnia w konkurencji skoku w dal. Przez większą część konkursu nasza zawodniczka zajmowała medalowe miejsce, jednak w piątej serii została wyprzedzona przez konkurentki. Mobilizacja i skok na odległość 6,05 m (najlepszy tegoroczny rezultat) pozwoliły dosłownie wskoczyć na podium. Dzięki temu na szyi Katarzyny Bargielskiej zawisł brązowy medal Mistrzostw Polski U23.

Żeńską część naszej reprezentacji uzupełniała Beata Klimek, która w biegu na 5000 m zajęła 8. miejsce z czasem 18:34,01, ustanawiając przy tym swój rekord życiowy.

W biegach krótkich rywalizował Bartosz Litwniek (AZS-AWF). W biegu na 200 m z czasem 22,66 s został sklasyfikowany na 19. miejscu, natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie zajął 15. miejsce (49,98 s).

W skoku w dal nie zawiódł faworyt i lider naszej lekkoatletycznej kadry - Piotr Tarkowski. Nasz skoczek już w pierwszej próbie uzyskał 7,53 cm i była to odległość, do której już nikt podczas, tego konkursu nie zbliżył się. W drugiej serii zawodnik AZS-u poprawił się o 1 cm, a w piątej serii oddał swój najdłuższy skok tego dnia - 7,62 cm i został Mistrzem Polski U23.

Za plecami Piotrka toczyła się zacięta walka o pozostałe medale. Ostatecznie srebro wywalczył Bartosz Gąbka (AZS-AWF Warszawa), który Damiana Czarnockiego (AZS-AWF Biała Podlaska) wyprzedził lepszą odległością drugiego skoku. Obaj zawodnicy oddali swoje najdłuższe skoki na 7, 19 m. Tym samym Damianowi przypadł w udziale brązowy medal.

Złoty i dwa brązowe medale (co warto podkreślić wszystkie w skoku w dal) to niewątpliwy sukces naszego Klubu, na tak ważnej imprezie rangi krajowej. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, oraz trenerom!

37. Mistrzostwa Polski U23 to także sukces organizacyjny Klubu AZS-AWF Biała Podlaska, na który pracowało liczne grono osób, a wśród nich człowiek, który odegrał w tym projekcie nieocenioną rolę - trener Tadeusz Makaruk.

 Fotorelacja z 37. Mistrzostw Polski U23 - Słowo Podlasia