Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Zaczynamy rewanże

W najbliższą sobotę, tradycyjnie o godzinie 18:00 piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska rozpoczną rundę rewanżową w rozgrywkach I ligi/Grupa C. Nasi rywale pierwsze spotkania II rundy rozegrali już w ubiegłym tygodniu. Aktualna sytuacja w tabeli pokazuje jak wymagająca i wyrównana jest rywalizacja w naszej grupie.

Ligowe zmagania w 2020 roku, Akademicy rozpoczną od serii niezwykle trudnych meczów. Na początek we własnej hali podejmiemy lidera rozgrywek - KPR Legionowo, a następnie w dwóch spotkaniach wyjazdowych czeka nas zapewne ciężka przeprawa z AZS-em UJK Kielce i MTS-em Chrzanów.

Nasz najbliższy rywal, klub z Legionowa w pierwszej rundzie pokonał AZS 35:28. Sobotni mecz (15.02.2020 r.) będzie zatem doskonałą okazją do rewanżu. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej do zapełnienia po brzegi hali widowiskowo-sportowej FAWF przy ulicy Marusarza. Wstęp wolny !!!

Przed rundą rewanżową skład "biało-zielonych" wzmocnił Pavel Darafeyeu. 23-letni Białorusin dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi - 204 cm. W sezonie 2019/2020 rozegrał 15 meczów w zespole Sankt Petersburg HC. "Newa", bo tak popularnie zwana jest ekipa z Petersburga, to obecnie trzecia drużyna w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi rosyjskiej.

Pavel Darafeyeu zanim trafił do Rosji był zawodnikiem najbardziej utytułowanego białoruskiego klubu HC Meshkov Brest i to właśnie Brześć jest jego rodzinnym miastem, do którego z Białej Podlaskiej będzie miał bardzo blisko.

 Sylwetka nowego zawodnika AZS AWF Biała Podlaska
Pavel DARAFEYEU
data urodzenia: 28-01-1997
wzrost: 204 cm
waga: 107 kg
pozycja: obrotowy
narodowość: Białoruś
ostatni klub: Sankt Petersburg HC (Rosja)
                      poprzednie kluby: HC Meshkov Brest (Białoruś)

 

Pavel Darafeyeu w barwach AZS AWF Biała Podlaska

Aktualizacja: 14.02.2020