+(48) 83 342 87 74

Turniej 50-lecia - 2. dzień (zakończenie turnieju)

Super User

Wcześniejsze mecze przyniosły takie wyniki, że w sesji popołudniowej drugiego dnia Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn z okazji 50-lecia Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska, w pierwszej kolejności zagrały zespoły, które jeszcze podczas tych zawodów nie wygrały. Naprzeciwko siebie stanęły ekipy: SPR-u Stali Mielec i bialski AZS.

Od początku tego pojedynku delikatną przewagę mieli gospodarze, która z biegiem czasu była jeszcze bardziej wyraźna. W efekcie tego, do przerwy AZS prowadził 18:11. Wbrew obawom, po wznowieniu gry Akademicy nie oddawali pola rywalom, a zaliczka z pierwszej odsłony meczu utrzymywała się na podobnym poziomie. Pomimo braku kilku kluczowych zawodników "biało-zieloni" ambitnie walczyli, co zostało nagrodzone okazałym zwycięstwem nad Stalą Mielec 32:26, a tym samym zajęciem 3. miejsca w Turnieju. Najlepszym szczypiornistą tego spotkania został wybrany Łukasz Kandora (AZS-AWF).

W ostatnim meczu tych jubileuszowych zawodów spotkały się: HC Meshkov Brześć i KS Azoty-Puławy. Już przed jego rozpoczęciem wiadomo było, że można go nazwać finałem Turnieju. W pierwszych minutach więcej jakości w grze miał klub z Puław, dzięki czemu do przerwy prowadzili 15:13. Po zmianie stron zarysowała się jednak zdecydowana przewaga ekipy z Białorusi. Meshkov z minuty na minutę rozkręcał się, a na efekty lepszej gry nie trzeba było długo czekać. Ostatecznie zespół z Brześcia wygrał 38:26, dzięki czemu został także triumfatorem całego Turnieju. Najlepszym zawodnikiem tego "finałowego" meczu był William Accambray (HC Meshkov).

Wyniki drugiego dnia (sesja popołudniowa) Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn 50-lecia KS AZS AWF Biała Podlaska
18 stycznia 2020 r. (sobota)
15:30 KS AZS-AWF Biała Podlaska 32 : 26 SPR Stal Mielec
(18 : 11)
17:30 HC Meshkov Brześć 38 : 26 KS Azoty-Puławy
(13 : 15)

Tabela końcowa Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn 50-lecia KS AZS AWF Biała Podlaska