+(48) 83 342 87 74

Turniej 50-lecia - 2. dzień (sesja przedpołudniowa)

Super User

W sesji przedpołudniowej drugiego dnia Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn z okazji 50-lecia Klubu Sportowego AZS AWF Biała Podlaska odbyły się dwa spotkania.

O godzinie 9:30 na parkiet hali sportowo-widowiskowej FAWF w Białej Podlaskiej wybiegły zespoły HC Meshkov Brześć i SPR Stal Mielec. Bardzo długo mielecki zespół prowadził w tym meczu. Dopiero na początku drugiej połowy ekipa biorąca udział w Lidze Mistrzów EHF zdołała odrobić starty i wyjść na prowadzenie. Białorusini bez większych problemów utrzymywali bezpieczną przewagę i odnieśli drugie turniejowe zwycięstwo. Najlepszym szczypiornistą tych zawodów został Jaka Malus (HC Meshkov).

W przerwie tego meczu miała miejsce krótka uroczystość podziękowania za grę w akademickich barwach dla Dzianisa Valyntsau, który od ubiegłego roku gra w Stali Mielec.

Tuż przed południem odbył się kolejny mecz. Gospodarze Turnieju AZS AWF Biała Podlaska podejmowali KS Azoty-Puławy. Do około 20. minuty gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony czołowy polski zespół zyskał minimalną przewagę i do przerwy było 17:19 dla Puławian. Po przerwie Akademicy ambitnie walczyli ze znacznie wyżej notowanym rywalem. Ostatecznie ulegliśmy Azotom-Puławy 32:37. Najlepszym zawodnikiem tego pojedynku został Łukasz Rogulski (Azoty-Puławy).

Również w tym meczu nie zabrakło wspomnień i nawiązań do historii bialskiego klubu. W sztabie szkoleniowym ekipy z Puław mogliśmy zobaczyć byłych zawodników AZS-u: Marcina Kurowskiego i Piotra Pezdę.

Zamykające Turniej popołudniowa sesja rozpocznie się o godzinie 15:30. Szczegółowy harmonogram znajduje się na naszej stronie.

Wyniki drugiego dnia (sesja przedpołudniowa) Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn 50-lecia KS AZS AWF Biała Podlaska