+(48) 83 342 87 74

Kończymy porażką

Super User

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym byliśmy wyraźnie słabsi od zespołu KPR Legionowo. Zaległe zawody z 2. kolejki spotkań I ligi grupy C zdecydowanie nam nie wyszły. AZS AWF Biała Podlaska przegrał w Legionowie 28:35.

Już początek spotkania zwiastował trudną przeprawę, gdyż po 4. minutach gospodarze prowadzili 4:0. Pierwszą bramkę "biało-zieloni" uzyskali dopiero minutę później, za sprawą Michała Bekisza. Rozgrywający był jedynym naszym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców (uczynił to trzykrotnie), aż do 10. minuty, kiedy to skuteczną akcję przeprowadził Marcin Stefaniec (bramka na 6:4 dla KPR-u). Jeszcze w 18. minucie strata do zawodników z Legionowa wynosiła dwie bramki (9:7). W tym czasie skutecznie rzucali: Patryk Niedzielenko i dwa razy Michał Bekisz.

Niestety końcówka pierwszej odsłony wyraźnie pokazała wyższość miejscowych. Nie pomogły bramki: Marcina Stefańca (w tym jedna z rzutu karnego), Michała Bekisza i Przemysława Urbaniaka, ponieważ te udane akcje przeplataliśmy licznymi błędami i stratami. Skrzętnie skorzystali z tego piłkarze ręczni KPR-u, którzy na przerwę schodzili prowadząc 17:11.

W drugiej połowie miejscowi umiejętnie pilnowali osiągniętej przewagi. W 47. minucie tablica wyników wyświetlała rezultat 26:20 na korzyść KPR-u. Po stronie Akademików skuteczne rzuty oddali: Marcin Stefaniec (pięć), Michał Bekisz (trzy) i Norbert Maksymczuk. Kilka minut później zaliczka gospodarzy była jeszcze bardziej okazalsza. Na sześć bramek szczypiornistów z Legionowa zdołaliśmy odpowiedzieć tylko udanymi rzutami: Michała Banasia, Marcina Stefańca (z rzutu karnego), Łukasza Kandory oraz Patryka Niedzielenko i było 32:24 (55. minuta).

Końcowe minuty nie mogły już odmienić losów tego spotkania. Dwie bramki kapitana AZS-u, Marcina Stefańca (w tym skuteczny rzut z siódmego metra), jedno trafienie Michała Bekisza i Patryka Niedzielenko, mogły tylko nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki.

Teraz przed I-ligowymi ekipami przerwa świąteczno-noworoczna. Wznowienie rozgrywek zaplanowane jest na początku lutego 2020 roku. Wcześniej jednak Akademicy zagrają zaległy mecz II. rudny eliminacyjnej Pucharu Polski z MKS-em Grudziądz (14.01.2020 r.) oraz wezmą udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Białej Podlaskiej, związanym z obchodami 50-lecia klubu.

Statystyki i ciekawostki z meczu:

• Nasi zawodnicy: Michał Bekisz i Bartosz Ziółkowski w przeszłości reprezentowali barwy KPR-u Legionowo.
  • Kamil Ciok (KPR) pochodzi z Białej Podlaskiej.
  • Obrotowy KPR-u Maciej Filipowicz, przed sezonem 2018/2019, był przymierzany do składu Akademików. Wybrał klub z Legionowa.
  • Przegrana w tym meczu, to najwyższa ligowa porażka AZS-u od 12.11.2016 roku (23:34 z KSZO).