azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Gramy dalej...

Super User

W pierwszej rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe KS Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka 35:25.

Mecz lidera (II ligi) z liderem (I ligi) rozpoczął się od w miarę wyrównanej gry. W 2. minucie bramki Michała Bekisza i Kamila Kozycza dawały nam remis 2:2. I to było na tyle jeżeli chodzi o zbliżony stan rezultatu tej gry. Po kwadransie zawodów mieliśmy wynik 9:6 na korzyść AZS-u i chociaż pięć minut później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową (12:11), to w końcówce pierwszej połowy istniał już tylko AZS AWF wypracowując wynik 21:13. Rezultat na zamknięcie pierwszej odsłony ustalił rzutem spod własnej bramki Krzysztof Ostrowski.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Nasz zespół grając w różnych konfiguracjach taktycznych utrzymywał przewagę na bardzo bezpiecznym poziomie. W 40. minucie prowadziliśmy 24:17, w 50. minucie 29:21, by ostatecznie pokonać ekipę z Dąbrowy Białostockiej różnicą 10 trafień. W końcówce, jak i w całym meczu najskuteczniejszy w naszym zespole był Przemysław Urbaniak, autor 8 bramek.

Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantowało nam awans do kolejnej rundy PGNiG Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. Warto podkreślić, że AZS jest jedyną drużyną, która wygrała mecz grając w roli gości.