+(48) 83 342 87 74

Wojownicy postawili się Akademikom

Super User

W kolejnym meczu ligowym (7. kolejka) AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 35:33. Spotkanie toczyło się pod znakiem twardej walki o każdy centymetr boiska i obfitowało w kary indywidualne oraz liczne rzuty karne. W tych ostatnich bezbłędnym egzekutorem i katem ostrowieckiej drużyny, był kapitan AZS-u Marcin Stefaniec.

Zawody od początku były bardzo wyrównane. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 3:2. Bramki dla AZS-u zdobyli Michał Bekisz i Bartosz Ziółkowski. Kolejne minuty utrzymały taką tendencję. KSZO zdobyło cztery bramki, AZS trzy (dwie Marcin Stefaniec, w tym jedna z rzutu karnego i jedną Patryk Niedzielenko) i w 12. minucie było 7:5 dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kolejne minuty zupełnie odmieniły przebieg pierwszej połowy meczu. Akademicy do 21. minuty zdobyli siedem bramek, nie tracąc żadnej i zrobiło się 7:12. Skuteczne rzuty po stronie AZS-u oddali: Bartłomiej Mazur (dwa), Michał Banaś (dwa), Patryk Niedzielenko, Marcin Stefaniec (rzut karny) i Jakub Polok. Wypracowana przewaga to zasługa lepszej gry w obronie, skutecznej gry w szybkim kontrataku, oraz udanych interwencji w bramce Krzysztofa Kozłowskiego.

Końcówka pierwszej odsłony meczu to ponownie bardziej wyrównana gra. Kolejny pewnie wykonany rzut karny przez kapitana naszego zespołu Marcina Stefańca, oraz po trzy bramki skrzydłowych: Michała Banasia i Norberta Maksymczuka, doprowadziły do wyniku 15:19 na korzyść AZS-u.

Po wznowieniu gry KSZO Odlewnia sukcesywnie odrabiała stratę. W 39. minucie przewaga Akademików stopniała do zaledwie jednej bramki (21:22). W tym czasie dwie bramki z rzutów karnych zdobył Marcin Stefaniec. Skutecznie bramkę rywali atakował również Kamil Kozycz, który przy bramkowym rzucie był na tyle agresywnie atakowany przez Dawida Rusina, że sędziowie za to zagranie postanowili zdyskwalifikować zawodnika KSZO.

Minimalna przewaga AZS-u utrzymywała się, aż do 45. minuty (25:26). Później bialscy zawodnicy ponownie zapewnili sobie kilka bramek zaliczki. Na pięć minut przed końcową syreną "biało-zieloni" prowadzili 29:33. Był to czas, w którym Marcin Stefaniec siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy gospodarzy rzutami z siódmego metra i raz z akcji. Zawodnicy, trenerzy i kibicie KSZO przy każdym podejściu naszego kapitana do rzutu karnego mieli nadzieję, że ta passa wreszcie się skończy. Ale nie skończyła się. Marcin Stefaniec wykonywał w tym meczu 12. rzutów karnych i... wszystkie były skuteczne. Oprócz naszego rozgrywającego bramki zdobyli także: Patryk Niedzielenko, Leon Łazarczyk i Jakub Polok.

Ostatnie minuty nie mogły zmienić już zwycięscy tego meczu. AZS spokojnie konstruował akcje w ataku nie pozwalając rywalom na doprowadzenie chociażby do remisu. W 57. minucie sędziowie podyktowali trzynasty w tym meczu rzut karny dla Akademików. Wśród zawodników gospodarzy pojawiła się nadzieja, że tym razem nie będzie on zamieniony na bramkę, gdyż egzekutor Marcin Stefaniec odbywał właśnie karę dwóch minut. Nadzieja ta okazała się ulotna, bowiem godnie zastąpił go Jakub Polok. Zawodnik z nr 10 chwilę później ponownie wpisał się na listę strzelców i na niespełna trzy minuty do końca meczu na tablicy widniał korzystny dla nas wynik 30:35. Wojownicy zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Ostateczny wynik 33:35 doskonale obrazuje, że KSZO Odlewnia podjęła walkę w tych zawodach.

Po tym meczu AZS AWF Biała Podlaska objął prowadzenie w tabeli I ligi grupy C. Na niedzielę zaplanowany jest jeszcze jeden mecz kolejki pomiędzy Padwą Zamość, a Czuwajem Przemyśl. Od wyniku tego spotkania zależy, czy nasi szczypiorniści do kolejnego meczu ligowego przystąpią w roli liderów. Tak czy inaczej naszym rywalem będą rezerwy Azotów-Puławy. Mecz odbędzie się 16 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w Białej Podlaskiej. Już dziś zapraszamy na halę przy ulicy Marusarza.

Przy okazji tego meczu warto wspomnieć o kilku statystykach i ciekawostkach:

• w barwach zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego zadebiutował Ali Mehdizadeh. Jest to zawodnik z Iranu, a w swoim CV posiada występy w kadrze narodowej swojego kraju. W debiucie zdobył 9. bramek.
  • Marcin Stefaniec rozegrał swój 150. oficjalny mecz dla klubu AZS AWF Biała Podlaska. Jubileuszowe spotkanie uczcił zdobyciem 14 bramek (w tym 12 z rzutów karnych przy 100% skuteczności). Dzięki takiej skuteczności nasz kapitan zbliża się także do kolejnej okrągłej liczby - 700. rzuconych bramek. Obecnie ten licznik wskazuje 690. bramek.
  • aż trzech zawodników zdobyło dwucyfrową liczbę bramek: Marcin Stefaniec (AZS) - 14 bramek, Kacper Grabowski (KSZO) - 11 bramek i Sebastian Włoskiewicz (KSZO) - 10 bramek.
  • 19. razy zawodnicy obu zespołów otrzymali kary 2-minutowe (8. razy - KSZO, 11. razy - AZS)
  • dwóch zawodników opuściło parkiet przedwcześnie. Dawid Rusin (KSZO) - w wyniku dyskwalifikacji (czerwona kartka w 33. minucie) i Kamil Kozycz (AZS) - z gradacji kar w 43. minucie.
  • sędziowie podyktowali łącznie 21. rzutów karnych. Zespół KSZO wykorzystał 4 z 8. podyktowanych rzutów karnych, a AZS skuteczny był przy wszystkich 13. rzutach.