Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Utalentowana młodzież wzmacnia AZS

Kadra zespołu AZS AWF Biała Podlaska na sezon 2019/2020 została niemal skompletowana. Znamy zawodników, którzy bronić będą akademickich barw. Jak już wcześniej informowaliśmy z bialskiego zespołu odchodzą: Maksim Kruchkou (KSPR Gwardia Koszalin), Karol Małecki (KPR Gwardia Opole) oraz Dzianis Valyntsau (SPR Stal Mielec). Na pierwszym treningu, zaplanowanym w połowie sierpnia, powinni stawić się nasi wszyscy pozostali szczypiorniści. W zespole nie zabraknie też nowych twarzy.

Od nowego sezonu w biało-zielonych barwach zobaczymy m.in. wielokrotnych kadrowiczów w reprezentacjach juniorskich, uczestników międzynarodowych turniejów w swoich kategoriach wiekowych. Świeżo upieczeni Akademicy to młodzi, bardzo perspektywiczni zawodnicy, wkraczający dopiero w piłkę ręczną na szczeblu seniorskim, ale pomimo młodego wieku, są to już ukształtowani sportowcy, mający duże ogranie i doświadczenie zebranie również na międzynarodowych arenach.

 

Oto nowi Akademicy, którzy reprezentować będą nasz klub w sezonie 2019/2020:

Pierwszym z zawodników będącym wzmocnieniem składu AZS-u jest Jakub Adamski. 19-latek to tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Pochodzący z Wrocławia obrotowy wielokrotnie reprezentował Polskę w kategorii juniora młodszego, a obecnie regularnie występuje w kadrze Polski juniorów. W ostatnich dniach otrzymał kolejne powołanie na lipcowe zgrupowanie kadry narodowej juniorów przed meczami międzypaństwowymi z Węgrami, które odbędą się w Balatonboglar (HUN).

 
Jakub ADAMSKI
data urodzenia: 09-03-2000
wzrost: 190 cm
waga: 91 kg
pozycja: obrotowy
ostatni klub: SMS ZPRP Gdańsk
                      poprzednie kluby: WKS Śląsk Wrocław Handball Team
Jakub Adamski (w środku - nr 26) w ligowym meczu z Samborem Tczew.

 

 

Kolejnym kadrowym wzmocnieniem naszego klubu jest Kamil Kozycz. Jest on rówieśnikiem Jakuba Adamskiego i jego kolegą z SMS ZPRP Gdańsk. To zawodnik posiadający dobre warunki fizyczne, grający na prawej stronie rozegrania. Pochodzi z Siemiatycz. W swoim CV posiada wiele powołań do reprezentacji Polski juniorów. W sierpniu ubiegłego roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy juniorów, które były rozgrywane w Chorwacji.

 
Kamil KOZYCZ
data urodzenia: 21-03-2000
wzrost: 190 cm
waga: 75 kg
pozycja: rozgrywający
ostatni klub: SMS ZPRP Gdańsk
 poprzednie kluby: TS Siemiatycze
Kamil Kozycz (nr 11) w akcji przeciwko Słowenii - Mistrzostwa Europy Juniorów 2018.

 

 

W nowym sezonie na pozycji lewego skrzydłowego możemy zobaczyć Bartłomieja Mazura. W zakończonych rozgrywkach reprezentował on barwy Vive II Kielce. Oprócz gry w II lidze, wraz ze swoją drużyną uczestniczył w wielu międzynarodowych turniejach klubowych mierząc siły z najlepszymi drużynami Europy (m.in. Balaton Cup na Węgrzech, Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach). W maju br. uczestniczył w sparingowym meczu AZS-u przeciwko HC Meshkov II Brest.

 
Bartłomiej MAZUR
data urodzenia: 10-04-2000
wzrost: 179 cm
waga: 70 kg
pozycja: skrzydłowy
ostatni klub: KS Vive II Kielce   
poprzednie kluby: -
Bartłomiej Mazur (trzeci od prawej) po wygranym meczu z MOSiR-em Bochnia.

 

 

Kolejnym absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku, który zagra w AZS AWF Biała Podlaska jest Adam Stępień. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi zawodnik (192 cm) pochodzi z Żagania. Jego nominalną pozycją na boisku jest lewa strona rozegrania. Podobnie jak wspomniani wcześniej byli zawodnicy SMS-u, Adam jest również powoływany do reprezentacji Polski juniorów. Razem z Kamilem Kozyczem w 2018 roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy juniorów w Chorwacji.

 
Adam STĘPIEŃ
data urodzenia: 24-03-2000
wzrost: 192 cm
waga: 86 kg
pozycja: rozgrywający
ostatni klub: SMS ZPRP Gdańsk
          poprzednie kluby: UKS Bachus Zielona Góra
Adam Stępień (z prawej) w meczu przeciwko Szwecji - Mistrzostwa Europy Juniorów 2018.

 

 

Drugim z nowych obrotowych AZS-u jest Michał Włodarski. Jak każdy z przychodzących do klubu zawodników urodził się w 2000 roku. W ubiegłym sezonie grał w II lidze w Vive II Kielce. Uczestniczył w wielu międzynarodowych turniejach klubowych w swojej kategorii wiekowej. W marcu br. grał w Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach i został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, oraz najlepszym obrotowym całego turnieju. W maju br. zagrał w zremisowanym meczu sparingowym AZS-u przeciwko HC Meshkov II Brest.

 
Michał WŁODARSKI
data urodzenia: 20-02-2000
wzrost: 187 cm
waga: 94 kg
pozycja: obrotowy
ostatni klub: KS Vive II Kielce   
poprzednie kluby: -
Michał Włodarski (nr 20) w meczu przeciwko Telekom Veszprem HC - marzec 2019 r.

 

Ponadto bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest, że wraz z zespołem trenować będzie dwóch młodych piłkarzy ręcznych UKS Olimpii Biała Podlaska: obrotowy Jakub Szyszko i rozgrywający Jakub Polok. Obaj zawodnicy otrzymali powołania od trenera reprezentacji Polski juniorów - Bartłomieja Jaszki, na zgrupowanie kadry przed meczami międzypaństwowymi z Węgrami w lipcu 2019 r. Trzecim reprezentantem kraju z bialskiego klubu będzie wspomniany już Jakub Adamski.

Pomimo licznego uzupełnienia składu władze klubu i sztab szkoleniowy, z trenerami Dzmitry Tsikhanem i Sławomirem Bodasińskim, nie zamykają ostatecznie listy zawodników, którzy zagrają w akademickim klubie w nowym sezonie. O ewentualnych dalszych zmianach kadrowych będziemy informowali na naszej stronie.

Nowych zawodników witamy w naszym zespole i życzymy dużo zdrowia, sportowego szczęścia i wielu sukcesów z "biało-zielonymi"!