Oficjalny serwis klubu,
sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Aktualności

Handball wraca do Białej Podlaskiej

Terminarz tegorocznej części rozgrywek ligowych sezonu 2018/2019, ułożył się w taki sposób, że bialscy kibice I-ligowej piłki ręcznej tylko raz mieli okazję zobaczyć swój zespół we własnej hali. 9 lutego 2019 roku w grodzie nad Krzną, po ciekawym widowisku, pokonaliśmy KS Uniwersytet Radom 29:28.

Po tym meczu nasi szczypiorniści odbyli wojaże do: Legionowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Końskich, a na początku roku odwiedzili także Przemyśl. Bilans tych wyjazdów to dwa zwycięstwa i dwie porażki. Teraz przyszedł czas na powrót do Białej Podlaskiej. I od razu będzie to duża dawka sportowych emocji. Zapowiada się bowiem gra na najwyższym ligowym poziomie.

Już w najbliższą sobotę, 16 marca br. tradycyjnie o godzinie 18:00, rozlegnie się pierwszy gwizdek radomskich sędziów: Cezarego Figarskiego i Dariusza Żaka. Będzie to znak początku niezwykle prestiżowego meczu, gdyż AZS AWF Biała Podlaska w hali przy ulicy Marusarza podejmie aktualnego lidera rozgrywek i głównego pretendenta do walki o awans do PGNiG Superligi, zespół SPR PWSZ Tarnów.

Nasi zawodnicy, a zapewne również i kibice, doskonale pamiętają korespondencyjną walkę obu zespołów o pierwsze miejsce na koniec ubiegłego sezonu. Wtedy lepsi okazali się zawodnicy z województwa małopolskiego. W obecnym sezonie w pierwszym meczu obu ekip w Tarnowie również górą byli piłkarze ręczni SPR-u, wygrywając 35:31.

Teraz czas na rewanż. Zapowiada się kolejne wielkie widowisko w Białej Podlaskiej. Miejmy nadzieję, że tym razem zakończy się ono wygraną Akademików. Do tego z pewnością potrzebne będzie Wasze wsparcie z trybun. Liczymy na wysoką frekwencję na widowni, liczymy na przybycie wszystkich sympatyków piłki ręcznej i AZS-u, liczymy na głośny, zorganizowany doping, który poprowadzi AZS do zwycięstwa.

Zagrajmy w tym meczu razem!

 

  Statystyki sezonu 2018/2019  
AZS AWF Biała Podlaska - SPR PWSZ Tarnów
16 Rozegrane mecze 17
36 Zdobyte punkty 47
12 Zwycięstwa 15
0 Remisy 1
4 Porażki 1
75% Odsetek zdobytych punktów 92%
31,7 Średnia bramek zdobytych w meczu 33,8
26,9 Średnia bramek straconych w meczu 26,6