+(48) 83 342 87 74

Spacerek z Radomiem

Super User

W 12. kolejce spotkań ligowych AZS AWF Biała Podlaska podejmował na własnym parkiecie KS Uniwersytet Radom. Drużyna naszych przeciwników przyjechała do grodu nad Krzną osłabiona brakiem doskonale znanego w Białej Podlaskiej - Piotra Pezdy. Były AZS-iak opuścił radomski klub i obecnie znajduje się w kadrze Superligowego zespołu Azotów Puławy. W barwach Uniwersytetu zobaczyliśmy za to Marka Kubajkę, który w przeszłości również reprezentował biało-zielone barwy.

Co do samego przebiegu zawodów, to zanim wydarzenia na parkiecie rozkręciły się na dobre, było już... po meczu. Nasi szczypiorniści od początku narzucili rywalom duże tempo. Twarda walka w obronie i kontry skutecznie zniechęciły radomian i już po kwadransie gry było 11:2 dla AZS-u. Dalsza część pierwszej połowy to sukcesywne powiększanie przewagi do stanu 21:7 do przerwy. Obraz gry w drugich trzydziestu minutach nie uległ zmianie, a podopieczni trenera Tsikhana "nabijali" licznik.

Najskuteczniejsi w tym meczu byli: Bartosz Ziółkowski i Michał Bekisz (po 9 bramek). Warto zauważyć, że nasi zawodnicy rzucili więcej bramek do przerwy, niż rywale w całym meczu. Solidna gra w obronie i wsparcie z bramki, pozwoliło w pełni kontrolować ten mecz do ostatniej minuty. Ogromna przewaga bramkowa dała naszym zawodnikom możliwość przetestowania wielu wariantów taktycznych, oraz rozegrania kilku efektownych akcji, co spotkało się z gromkimi oklaskami, ze strony kibiców (jak zwykle licznie zgromadzonych w hali przy Marusarza). Tym razem z perspektywy ławki rezerwowych, na dokonania swoich kolegów z zespołu, spoglądał Dzianis Valyntsau, który w tym spotkaniu nie pojawił się na parkiecie.