Witamy,
oficjalny serwis klubu

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Lubelskie medale pływaków

Opublikowano: niedziela, 24 czerwiec 2018

Lubelska pływalnia Aqua była areną w Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. W zawodach uczestniczyło aż 266. zawodników z 22. klubów lubelszczyzny. Wśród tego grona wystąpiło także 13. reprezentantów AZS AWF Biała Podlaska.

Trenerzy Bartłomiej Kargulewicz i Paweł Mielnik do składu AZS-u na te mistrzostwa desygnowali siedmiu młodzików: Gabrielę Utka, Amelię Sagan, Maję Król, Maksymiliana Micha, Kacpra Bilskiego, Dominika Ołtuszyka, Szymona Różańskiego. Ponadto w składzie znaleźli się dwaj juniorzy młodsi: Michał Makaruk i Michał Skrzypiec oraz czterech zawodników w kategorii open: Oliwia Silipicka, Mateusz Borsuk, Wojciech i Piotr Suszkowie.

Najlepszy start zaliczył Wojciech Suszek, który trzykrotnie wywalczył złote medale i tytuł najlepszego zawodnika w województwie. Na dystansie 100 m stylem dowolnym, osiągając wynik 53,79 sek. Na dystansach 50-metrowych stylem motylkowym i dowolnym uzyskał kolejno czas 25,80 (poprawiając rekord życiowy i klubu) oraz czas 24,38.
Medal w kolorze brązowym dorzucił Maksymilian Mich, na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 30,32. Pływacy AZS AWF 56-krotnie poprawiali lub ustanawiali swoje nowe rekordy życiowe, które dawały im miejsca tuż za podium.