sekcja piłki ręcznej

+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Siatkówka

Siatkarki AWF Biała Podlaska zakończyły udział w fazie zasadniczej Akademickich Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2018/2019 na trzecim miejscu w grupie B. Oznacza to, że rywalkami naszego zespołu w fazie pucharowej (o 5. miejsce) będą zawodniczki UP Lublin.

W fazie zasadniczej zespoły podzielone zostały na dwie grupy i grały w nich systemem każdy z każdym (mecz + rewanż). Oto wyniki fazy zasadniczej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2018/2019 w piłce siatkowej kobiet:

Po bardzo wyrównanym meczu siatkarze AZS AWF Biała Podlaska pokonali MKS Kraśnik 3:1. W rozegranym 12 stycznia 2019 roku, meczu 6. kolejki III ligi piłki siatkowej mężczyzn, Akademicy odnieśli drugie sezonowe zwycięstwo. Tym razem to nasi zawodnicy w końcówkach setów zachowali więcej dyscypliny i spokoju, czego efektem były wygrane sety numer: dwa, trzy i cztery. Przed naszymi siatkarzami kończący pierwszą rundę fazy zasadniczej wyjazd do Bełżyc, na mecz przeciwko KS CKFiS (19.01.2019 r.). Liczymy na dobre wieści z Lubelszczyzny.

MKS Kraśnik - AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (25:21, 28;30, 23:25, 24:26)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Kacper Nowicki, Jan Niziński, Wojciech Ignatiuk, Jakub Gaładyna, Bartosz Matraszek i Karol Kostrzewski (libero) oraz Mateusz Kamiński.

Siatkarze AZS AWF Biała Podlaska ponieśli 4 porażkę. W 5. kolejce rozgrywek ulegli na wyjeździe zespołowi TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 0:3. Pomimo niepełnego składu nasza ekipa dzielnie walczyła. Niestety nie wystarczyło to do zdobycia choćby seta. W pierwszej i ostatniej partii meczu Akademikom zabrakło skuteczności w końcówkach i to rywale zwyciężali na przewagi. Szkoda zwłaszcza trzeciego seta, w którym mimo kilku punktów przewagi, to TSS Kudłaty cieszył się ze zwycięstwa.

TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (31:29, 25:17, 28:26)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Przemysław Peryt, Rafał Żurawski, Wojciech Ignatiuk, Jakub Gaładyna, Mateusz Kamiński, Karol Kostrzewski (libero) oraz Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Mikołaj Sałaciński.

W 4. kolejce rozgrywek III ligi piłki siatkowej mężczyzn AZS AWF Biała Podlaska odniósł pierwsze zwycięstwo. W hali przy ulicy Marusarza pokonał KS Powiślaka Końskowola 3:1. Mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczyć mogą wyniki poszczególnych setów. Pierwszy z nich trwał dłużej niż zwykle, ale Akademicy wygrali go na przewagi 32:30. W drugim przewaga naszych siatkarzy została udokumentowana wygraną do 19. Trzecia partia meczu to z kolei porażka do 22. W decydującym, jak się później okazało czwartym secie biało-zieloni, ponownie zwyciężyli na przewagi do 24 i w całym meczu 3:1. Gratulujemy przełamania i liczymy na kolejne zwycięstwa. Najbliższa okazja ku temu nadarzy się tuż po Nowym Roku. 5 stycznia 2019 r. AZS uda się do Tomaszowa Lubelskiego, na zawody z TSS Kudłaty.

AZS AWF Biała Podlaska - KS Powiślak Końskowola 3:1 (32:30, 25:19, 22:25, 26:24)

AZS AWF: Jan Niziński, Hubert Jankuniec, Jakub Gaładyna, Bartosz Matraszek, Rafał Żurawski, Jakub Dąbrowski, Karol Kostrzewski (libero) oraz Wojciech Ignatiuk, Dawid Duliasz (libero), Łukasz Żabiński, Mateusz Kamiński.

Trzeci mecz w III lidze i trzecia porażka. Niestety nasi siatkarze przegrali 0:3 z Arką Wojsławice. Jak dotychczas zawodnikom AZS AWF Biała Podlaska nie udało się zdobyć w obecnych rozgrywkach choćby seta, chociaż w meczu z Arką byli tego bardzo blisko. W pierwszej partii prowadzili nawet 13:3, by przegrać na przewagi. Pomimo słabszego drugiego seta, w trzecim ponownie prowadziliśmy (trzema punktami) i ponownie przegraliśmy końcówkę seta i cały mecz.

UKS Arka Wojsławice – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (26:24, 25:16, 26:24)

AZS AWF: Hubert Jankuniec, Przemysław Peryt, Wojciech Ignatiuk, Jakub Gaładyna, Maciej Malczyński, Bartosz Matraszek, Karol Kostrzewski (libero) oraz Jakub Dąbrowski.

Przed naszymi siatkarzami kolejny trudny mecz. W najbliższy weekend, we własnej podejmą KS Powiślaka Końskowola. Już dziś zachęcamy do kibicowania!

Po nieudanym dla AZS AWF Biała Podlaska meczu inaugurującym rozgrywki III ligi mężczyzn w piłce siatkowej (porażka w Chełmie 0:3) nasi siatkarze podejmowali ekipę z Nałęczowa. Niestety i tym razem lepsi okazali się nasi rywale. W najbliższy weekend kolejna okazja na pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Zespół AZS-u rozegra mecz na wyjeździe z UKS-em Arką Wojsławice. Zawody zostaną rozegrane 8 grudnia 2018 roku (sobota).

Dotychczasowe wyniku AZS-u w rozgrywkach III ligi:
1. kolejka 24.11.2018 Seven Tempo Chełm - AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)
Skład AZS-u: Jankuniec, Peryt, Niziński, Gaładyna, Matraszek, Malczyński, Duliasz (L) oraz Ignatiuk, Żurawski.
2. kolejka 02.12.2018 AZS AWF Biała Podlaska - LKS Cisy Nałęczów 0:3 (22:25, 21:25, 18:25)
Skład AZS-u: Niziński, Jankuniec, Gaładyna, Matraszek, Malczyński, Peryt, Harmata (L) oraz Kostrzewski (L), Ignatiuk, Nowicki.

Już w najbliższą sobotę zespół AZS AWF Biała Podlaska zainauguruje rozgrywki III ligi mężczyzn w piłce siatkowej w sezonie 2018/2019. W składzie Akademików doszło do kilku zmian kadrowy. Zmienił się także szkoleniowiec naszych siatkarzy. W pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera - Pawła Wasiaka, AZS zagra w Chełmie z UKS-em Tempo. Początek zawodów 24 listopada 2018 roku o godzinie 17:00.

W wyniku dyskwalifikacji klubu Hetman Włoszczowa (gra nieuprawnionych zawodników), po zweryfikowaniu wyników turnieju półfinałowego, siatkarze AZS AWF Biała Podlaska zajęli pierwsze miejsce, dzięki czemu ostateczna walka o awans do II ligi odbędzie się w Białej Podlaskiej.

Turniej finałowy został zaplanowany na 18-20.05.2018 roku. Mecze zostaną rozegrane w hali przy ulicy Akademickiej. Rywalami AZS-u w walce o jedno miejsce premiujące do gry w II lidze będą: TS Faurecia Volley Jelcz Laskowice, UKS Kaniasiatka Gostyń, ULKS MOSiR Sieradz.

Aktualizacja: Ze względów technicznych gospodarzem turnieju nie będzie AZS AWF Biała Podlaska. Zawody odbędą się w Gostyniu.

Siatkarze AZS AWF Biała Podlaska zajęli II miejsce w barażowym turnieju półfinałowym o awans do II ligi. Teraz przed naszymi zawodnikami ostateczne rozgrywki - turniej finałowy w dniach 18-20.05.2018.

Turniej półfinałowy o awans do II ligi - Biała Podlaska (27-29.04.2018)

Tabela końcowa turnieju:

1. KS Hetman Włoszczowa - 6 pkt. (awans)
2. AZS AWF Biała Podlaska - 5 pkt. (awans)
3. GKPS Gorlice - 4 pkt.
4. UMKS Spartakus Adamówka - 3 pkt.

W dniach 25-26.04.2018 roku w Jarosławiu odbył się barażowy turniej półfinałowy o awans do II ligi kobiet. Niestety siatkarki AZS AWF Biała Podlaska przegrały swoje mecze i odpadły z dalszej rywalizacji.

Wyniki turnieju w Jarosławiu:

MUKS Poprad Stary Sącz - MKS San-Pajda II Jarosław 2:3 (25:14, 19:25, 14:25, 25:19, 8:15)
MKS San-Pajda II Jarosław - AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:10, 25:21, 25:10)
AZS AWF Biała Podlaska - MUKS Poprad Stary Sącz 0:3 (12:25, 16:25, 23:25)

1. MKS San-Pajda II Jarosław (4 pkt.) - awans
2. MUKS Poprad Stary Sącz (3 pkt.) - awans
3. AZS AWF Biała Podlaska (2 pkt)

W najbliższych dniach drużyny siatkarek i siatkarzy AZS AWF Biała Podlaska zagrają w turniejach półfinałowych o awans do II ligi.

Siatkarki pojadą na swój turniej do Jarosławia. W Grupie V rywalkami Akademiczek będą: MKS SAN-Pajda Jarosław, oraz MUKS Poprad SOS - Dwójka Stary Sącz. Podopieczne Wojciecha Ignatiuka i Anny Bodasińskiej rozpoczną rywalizację od meczu z gospodyniami turnieju.

Terminarz turnieju półfinałowego o awans do II ligi piłki siatkowej kobiet (Grupa V):

25.04.2018 MKS SAN-Pajda II Jarosław - AZS AWF Biała Podlaska
26.04.2018 AZS AWF Biała Podlaska - MUKS Poprad SOS-Dwójka Stary Sącz
25.04.2018 MUKS Poprad SOS-Dwójka Stary Sącz - MKS SAN-Pajda II Jarosław

W tym samym czasie w Białej Podlaskiej odbywać się będzie turniej półfinałowy mężczyzn. W hali sportowej przy ulicy Akademickiej drużyna Marcina Śliwy zmierzy się z: KS Hetmanem Włoszczowa, GKPS-em Gorlice i UMKS-em Spartakus Adamówka.

Terminarz turnieju półfinałowego o awans do II ligi piłki siatkowej mężczyzn (Grupa VI):

27.04.2018 16:00 AZS AWF Biała Podlaska - UMKS Spartakus Adamówka
27.04.2018 18:00 KS Hetman Włoszczowa - GKPS Gorlice
28.04.2018 16:00 UMKS Spartakus Adamówka - GKPS Gorlice
28.04.2018 18:00 AZS AWF Biała Podlaska - KS Hetman Włoszczowa
29.04.2018 10:00 KS Hetman Włoszczowa - UMKS Spartakus Adamówka
29.04.2018 12:00 GKPS Gorlice - AZS AWF Biała Podlaska