+(48) 83 342 87 74

Sukcesy młodych sztangistów

Opublikowano: poniedziałek, 16 kwiecień 2018 Super User

W dniach 13-15.04.2018 roku w Mroczy odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. KS AZS AWF Biała Podlaska reprezentowali: Dominika Sacharuk, Patryk Burda, Marcin Stubiński i Maciej Juchimiuk.

Dominika Sacharuk została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 58 kg. Poprawiając rekordy życiowe w rwaniu (70 kg) i podrzucie (89 kg) w bezpośredniej walce pokonała o 2 lata starszą zawodniczkę z Ciechanowa. Dominika zajęła również 3. miejsce w punktacji Sinclaira wśród wszystkich startujących zawodniczek. Jest to bardzo duże osiągnięcie zawodniczki, która od 4 lat zdobywa tytuły Mistrzyni Polski.

Na bardzo wysokim 5. miejscu rywalizację ukończył Patryk Burda, który walczył w kategorii wagowej do 69 kg.

Bardzo blisko medalu w trakcie Mistrzostw Polski był również Maciej Juchimiuk, który w najwyższej kategorii wagowej (+105 kg) zajął 4. miejsce. Do brązowego medalu Maćkowi zabrakło tylko 1 kilograma.

Rywalizujący w silnie obsadzonej kategorii wagowej do 94 kg Marcin Stubiński zajął 13. miejsce.

W punktacji drużynowej na sklasyfikowanych 57 klubów w Polsce, KS AZS AWF Biała Podlaska zajął 9. miejsce.

Trenerami zawodników sekcji podnoszenia ciężarów KS AZS AWF Biała Podlaska są: Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka.