+(48) 83 342 87 74
azsawfbp@gmail.com

Medale Mistrzostw Polski dla AZS-u

Opublikowano: poniedziałek, 01 kwiecień 2019 Super User

Dużym sukcesem sekcji podnoszenia ciężarów AZS AWF Biała Podlaska zakończyły się Mistrzostwa Polski U20, które zostały rozegrane w dniach 22-24 marca 2019 roku w Puławach. Nasi zawodnicy przywieźli znad Wisły kilka cennych wyników. Na puławskim pomoście podopieczni Jarosława Sacharuka i Pauliny Szyszki zdobyli również wiele medali.

Najcenniejszy krążek wywalczyła Dominika Sacharuk, która w swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych. Okazała się najlepsza w zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie, a także pobiła rekord Polski juniorek w dwuboju! Brąz w dwuboju w kategorii 76 kg zdobyła Weronika Zielińska (srebrny medal w rwaniu i brązowy w podrzucie). Do tej kolekcji swoje medale dorzucili również panowie. Srebrny medal w rwaniu w kategorii 73 kg wywalczył Patryk Burda, który w dwuboju był czwarty. Brązowy medal w dwuboju w kategorii 81 kg przypadł dla Andrzeja Szpary. Nasz reprezentant zajął drugie miejsce w podrzucie, a tym samym, na jego szyi zawisł srebrny medal.